„Nuo lapkričio aštuntos jie turėjo palikti profesinės mokyklos bendrabutį, išsikelti gyventi jau į kitas patalpas, bet kadangi integravimo procesas vyksta gan lėtai ir nėra labai lengva rasti tokioms gausioms šeimoms gyvenamo plotų, tai sutartis dabar pratęsta iki sausio aštuntos dienos – iki tada jie dar turi teisę gyventi bendrabutyje“, – BNS pirmadienį sakė Raseinių rajono meras.

Jo teigimu, kol kas iš Raseinių išsikėlė vos keletas afganistaniečių, virš 170 jų vis dar gyvena bendrabutyje.

Anot mero, dauguma afganistaniečių norėtų išsikelti į kitas vietas, nors dalis buvo išreiškusi norą pasilikti gyventi Raseiniuose.

„Praeitą savaitę su jais susitikome, tai bent jau trys ar keturios šeimos planuotų likti Raseiniuose, bet kai atvyko darbdaviai pasikalbėti dėl darbo, tai sakė, kad jie planuoja į Vilnių išvažiuot. Čia viskas labai greitai keičiasi“, – teigė A. Bautronis.

Migracijos departamentas rugsėjo pabaigoje nusprendė suteikti politinį prieglobstį Lietuvai talkinusiems Afganistano vertėjams ir jų šeimų nariams.

Jie Raseiniuose gali naudotis integracijos programa, gauti numatytas išmokas, pradėti dirbti.

Afganistaniečiai į Lietuvą atgabenti rugpjūtį, po to, kai Afganistano kontrolę išvykstant paskutiniams JAV kariams perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą.

Iš viso per dešimties dienų trukmės misiją iš Lietuvos karių ir diplomatų sudarytas vadinamasis Kabulo vienuoliktukas padėjo pargabenti per 170 Lietuvai talkinusių afganistaniečių vertėjų su šeimos nariais.