„Aš skiepijausi dėl įsitikinimų, o ne dėl loterijos“, – komentavo automobilį laimėjęs rusų įmonės atstovas Vitalij Kosnjanenko.

Kitos įmonės mojuoja botagu. Kai vienos dovanoja deimantus, keturračius ir premijas, kitos baudžia – vien atsisakius skiepytis apkarpo algas.

„Pavargau atleidinėti žmones per visus naujus karantinus, nusibodo. Sakau: kolegos, skiepykimės, atsisakysite – alga mažinama 20 proc. Tai nėra bauda, tai motyvacija“, – sakė verslininkas Igor Rybakov.

Rusijoje patvirtintos 4 savos gamybos vakcinos, bet jomis rusai skiepytis nesiveržia – su jomis nepakeliausi po Europą ir Ameriką, mat rusiškųjų nėra patvirtinusi net Pasaulio Sveikatos organizacija, tad Rusai skrenda kad ir į Kroatiją, kad čia gautų vakarietiškos vakcinos.

„Dažniausiai atvyksta rusai. Į Kroatiją užsuka tranzitu – dienai, esą į nacionalinį parką ar Zagrebą ir čia gauna dozę. Greičiausiai per ambasadą išsirūpina pažymas“, – pasakojo Zagrebo vakcinacijos centro koordinatorius Valentino Raikovic.

Foto: Sipa / Scanpix

Zagrebo vakcinacijos centre užsieniečiams prie vakcinų yra atskira eilė, bet rusai sako, kad stovėtų, kiek reikėtų, net jei eilė būtų ir kilometrinė.

„Kad galėčiau keliauti po Europą, o tokios vakcinos negaliu gauti Rusijoje, todėl aš čia“, – paaiškino eilėje prie vakcinų Zagrebe laukiantis vaikinas.

Vakcinos turistų mėgstama kryptis – ir Balkanų Respublika Serbija.

„Atskridau dėl vakcinos „Johnson&Johnson“, nes vienas dūris ir viskas – vakcina, su kuria gali skraidyti po Euroą“, – komentavo į Serbiją pasiskiepyti atvykęs rusas.

Rusijai toliau fiksuojant COVID-19 rekordus, po 1,2 tūkst. mirčių per parą, valdžia plečia grupes, kam skiepai privalomi.

„Tėvynė šaukia skiepytis“, – juokavo kalbintas vyras.

Sankt Peterburgas nurodė privalomai skiepyti vyresnius nei 60 metų gyventojus ir sergančiuosius lėtinėmis ligomis.