25 mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2742 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 10 tūkst. 865 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1843 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 144 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 12,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 7,9 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar šiek tiek sumažėjo ir siekia 1365,1 atvejo – jis mažėja trečią dieną iš eilės. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėjo trečią dieną iš eilės ir siekia 15,6 procento.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 183 žmonės – keliolika daugiau nei parą anksčiau.

82 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1548 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, karantinas galėtų būti įvestas COVID-19 pacientų skaičiui reanimacijose pasiekus apie 240.

Mirė 11 vyresnių nei 80-ies metų pacientų, devyni vyresni nei 70-ies, penki, kuriems buvo per 60-imt. Trys mirusieji buvo vyresni nei 50-ies, du – vyresni nei 90-ies.

Pilnai paskiepyti buvo penki iš jų: po du 50-ies ir 80-ies metų amžiaus žmones bei vienas vyresnis nei 90-ies.

Iš 6,2 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 374. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 11,8 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, tik pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar beveik 118,9 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 7 tūkst. žmonių.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,5 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota per 3,44 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2,06 mln. dozių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo beveik 434 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 29,8 tūkst. – keliais šimtais daugiau nei prieš parą.

Trečiadienį Vyriausybė tarsis dėl griežtesnių COVID-19 valdymo priemonių, tarp kurių siūlymai galimybių pasą taikyti nuo 12 metų, įvesti privalomą kaukių dėvėjimą bei panaikinti testavimosi alternatyvą.

Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, šiuo metu galimybių pasas reikalingas nuo 16 metų, tačiau skiepytis galima nuo dvylikos, todėl būtent toks siūlymas ir bus pateiktas Vyriausybei. Pagal siūlomas taisykles, galimybių paso mokyklinio amžiaus vaikams reikėtų einant į prekybos centrus, pramogų vietas.

Siūlant atsisakyti testavimosi alternatyvos, A. Dulkio teigimu, būtų išimti mažiau patikimi greitieji antigeno testai.

Dar vienas klausimas – galimybių paso galiojimo laiko nustatymas. Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, kadangi jau yra trečioji pastiprinančioji dozė, natūralu, kad galimybių paso galiojimas ateityje irgi turėtų būti susietas su trečiu skiepu.

Vyriausybėje taip pat bus siūloma visiems gyventojams rekomenduoti dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius. Ketinama pasiūlyti, kad mokyklose penktokai ir vyresnių klasių mokiniai taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius. Bus aptariama, kad kaukės ar respiratoriai taptų privalomais ir vaikams nuo pirmos klasės.

Be to, bus siūloma paskiepytiems žmonėms po kontakto su sergančiuoju izoliuotis arba atlikti testą.