„Judėjimas toje pusėje yra, ir šiandien neįleistųjų skaičius jau viršijo vakar per visą parą neįleistųjų, tai judėjimo tikrai yra – dar nėra kažkokie labai tragiški tie skaičiai, bet jau artėja prie šimto“, – sakė pasieniečių atstovas Giedrius Mišutis.

Pasak jo, kol kas sunku pasakyti, ar tai nuo pasienio su Lenkija traukiantys migrantai. Masiškų bandymų prasiveržti kol kas nefiksuota.

„Tokių bandymų prasiveržti masiškų nėra tikrai. Tų grupių yra, jos juda kaip ir anksčiau, tas suaktyvėjimas tai vienu, tai kitu metu didesnis -mažesnis, bet spaudimas nemažėja“, – sakė VSAT atstovas.

Per visą praėjusią parą iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose pareigūnai neleido patekti 73 migrantams.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 6017.

VSAT teigimu, antradienio rytą situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija yra stabili, kontroliuojama. Pasieniečių pajėgos perdislokuotos, kai Baltarusijoje esantys migrantai didele kolona patraukė link Lenkijos sienos ir bandė ją šturmuoti. Pranešama, kad pirmadienį ten buvo susirinkę apie 1–2 tūkst. neteisėtų migrantų.