„Lietuvos ir Prancūzijos dvišalis bendradarbiavimas šiuo metu yra kaip niekada intensyvus ir tvirtas. Išsakėme lūkesčius ir gavome palaikymą, kad Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu bus kuriamos priemonės, stiprinančios ES sienų saugumą“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Vizito Paryžiuje metu ministras pirmadienį susitiko su aukščiausiais Prancūzijos saugumo ir gynybos pareigūnais. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, susitikimų metu daug laiko skirta migracijos krizei pasienyje su Baltarusija aptarti – pasak ministro, visi pašnekovai Prancūzijoje išreiškė visapusišką paramą bei solidarumą Lietuvai ir Lenkijai.

Susitikime su Prancūzijos gynybos ministre F. Parly krašto apsaugos ministras A. Anušauskas padėkojo jai už Prancūzijos paramą stiprinant Baltijos regiono saugumą, taip pat – už pagalbą, skirtą nelegalios migracijos antplūdžio suvaldymui. Pasak jo, pasikalbėta ir apie konkrečias naujas priemones migracijos krizei valdyti bei paramą sienos statybai.

Pasak pranešimo, vizito Paryžiuje metu A. Anušauskas turėjo svarbius pokalbius ir su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono patarėja strateginiams klausimams Alice Rufo, Nacionalinės Asamblėjos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Jeanu-Louisu Bourlanges'u bei Senato Užsienio reikalų ir Gynybos komiteto pirmininku Christianu Cambonu.

Susitikimuose buvo aptartas galimas Lietuvos indėlis Prancūzijos vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje „Task Force Takuba“ Malyje, dalyvavimas kitose operacijose Sahelio regione. A. Anušauskas pašnekovams patvirtino, kad Lietuvoje pasiektas politinis sutarimas Lietuvos kariams jungtis prie operacijos Malyje – jei Seimas patvirtins naująjį mandatą, juo numatoma į „Task Force Takuba“ siųsti iki 30 Lietuvos karių ar civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

„Lietuva ir Prancūzija turi daug bendrų ir svarbių temų, kuriomis būtina diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų. Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra viena iš sričių, kur Lietuva ir Prancūzija randa daug sąlyčio taškų. Mums svarbi Prancūzijos lyderystė Sahelio regione – tai, ką daro Prancūzija, yra svarbu visai Europai. Remiame tiek politiškai, tiek praktiškai“, – sakė A. Anušauskas.

Pasak jo, Lietuva bent artimiausius keletą metų Malyje toliau dalyvaus ir Jungtinių Tautų operacijoje „Minusma“ bei ES karinėje mokymo misijoje „EUTM Mali“.

KAM pažymi, kad Prancūzija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė gynybos ir saugumo srityje. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuonis kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, Prancūzijos kariai dalyvauja NATO priešakinių pajėgų bataliono grupėse bei karinėse pratybose Lietuvoje ir Estijoje.