Už tokį Vyriausybės inicijuotą nutarimo projektą ketvirtadienį po pateikimo balsavo 97 Seimo nariai, penki susilaikė. Jį toliau svarstys Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Projektu numatyta pratęsti kariuomenės įgaliojimus tebesitęsiant neteisėtos migracijos krizei – tą padaryti prieš savaitę pasiūlė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija.

Krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus teigimu, šiuo metu kariuomenei suteikti įgaliojimai padedant pasieniečiams ir viešojo saugumo tarnybai baigiasi lapkričio 13-ąją.

Seimas rugpjūtį priėmė Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, todėl atsirado galimybė kariams suteikti papildomų įgaliojimų.

Kariai pasienyje, kaip ir pasieniečiai, stabdant nelegalią migraciją, turi įgaliojimus sulaikyti asmenis ar naudoti specialiąsias priemones.

Šiuo metu pasienyje su Baltarusija įrengiamas ir fizinis barjeras.

Šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų, nuo rugpjūčio mėnesio buvo apgręžta daugiau nei 5 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.