14 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 3606 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 9731 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1662 COVID-19 sergantys žmonės, 132 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 13,4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1422,2 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 14,8 procento.

Ligoninės ir mirtys

86 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1519 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio.

Aštuoni mirę asmenys priklausė vyresniųjų nei 90 metų amžiaus grupei, pusė jų buvo pilnai skiepyti, pusė - neskiepyti. Penki mirusieji nuo COVID-19 buvo vyresni nei 80-ies, iš jų pilnai pasiskiepiję – trys; vienas miręs buvo per 70 metų, jis nebuvo skiepytas.

Taip pat mirė po du vyresnius nei 60-ies, 50-ies ir 40-ies žmones ir vienas vyresnis 30-ies metų amžiaus grupės žmogus. Nė vienas iš pastarųjų nebuvo pasiskiepijęs.

Iš 5,8 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 297. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 11,2 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar 84,4 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 4369 žmonės.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 64,8 proc. gyventojų.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – kiek mažiau nei trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 67,3 procentai.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo daugiau 406 tūkst. žmonių, šiuo metu serga 29,4 tūkst. žmonių.

Siekiant sumažinti srautus į ligonines, ilgąjį savaitgalį veiks dalis poliklinikų

Siekiant sumažinti pacientų srautus į skubiosios pagalbos skyrius ligoninėse, per ilgąjį savaitgalį šalyje veiks dalis poliklinikų, privačių šeimos medicinos centrų, mobilieji punktai, nurodo Svekatos apsaugos ministerija.

„Savivaldybėje veiks bent viena šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga, kuri per dieną dirbs keturias valandas tiesioginio kontakto būdu ir keturias valandas nuotoliniu būdu. Savivaldybės tam pasitelks personalą tiek iš viešųjų, tiek iš privačių įstaigų“, – teigia SAM.

Pasak jos, savivaldybės paskirtoje įstaigoje šeimos medicinos paslaugos bus teikiamos visiems prie savivaldybės teritorijoje esančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusiems gyventojams.

Be to, ilgąjį savaitgalį mobilios komandos vyks pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones – nėščiąsias, vyresnius nei 65-erių metų senjorus, lėtinėmis ligomis sergančius žmones.

Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį dirbs ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios COVID-19 tyrimus PGR metodu, kurios tyrimų rezultatus suves į e.sveikatos sistemą.

Ministerija ragina visus žmones, pajutusius peršalimo simptomus, kreiptis į šeimos gydytoją, atlikti tyrimą. Esant poreikiui, šeimos gydytojas pacientą gali siųsti į karščiavimo kliniką, išsamesniam ištyrimui. Karščiavimo klinikos dirbs ne trumpiau kaip po keturias valandas per dieną.

Be kita ko, ilgąjį savaitgalį poliklinikose ir miestų ar rajonų savivaldybių ligoninių konsultacinėse poliklinikose turi būti užtikrintos radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugos.

Visa informacija apie sveikatos priežiūros įstaigų darbą gyventojams turi būti pasiekiama sveikatos priežiūros įstaigų ir savivaldybių pagrindiniuose tinklalapiuose, taip pat informacija turi būti pateikta ir prie pagrindinio įėjimo į sveikatos priežiūros įstaigą.

Ilgąjį savaitgalį veiks ir šalies COVID-19 vakcinavimo centrai.

JAV leido skiepyti „Pfizer“ vakcina 5–11 metų vaikus

Jungtinės Valstijos penktadienį suteikė leidimą skiepyti 5–11 metų vaikus bendrovės „Pfizer“ gaminama vakcina nuo COVID-19, ekspertų komitetui šią savaitę nutarus, kad preparato nauda nusveria riziką.

Kaip motina ir gydytoja žinau, kad tėvai, globėjai, mokyklų darbuotojai ir vaikai laukė šiandienos leidimo“, – sakoma Maisto ir vaistų administracijos vadovės pareigas einančios Janet Woodcock pranešime.

„Jaunesnių vaikų vakcinavimas nuo COVID-19 priartins mus prie grįžimo į normalią padėtį pojūčio“, – pridūrė ji.

Šios amžiaus grupės vaikų skiepijimas turėtų įsibėgėti, kai Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) komitetas antradienį surengs posėdį, per kurį bus aptartos tolesnės klinikinės rekomendacijos.

Per klinikinius bandymus, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2 000 vaikų, nustatyta, kad vakcina didesniu kaip 90 proc. patikimumu apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos simptomų išsivystymo.

Vakcinos saugumas buvo ištirtas su daugiau kaip 3 000 vaikų. Tebetęsiamos studijos išvados rodo, kad jokio sunkaus nepageidaujamo poveikio šis preparatas nesukelia.

Šio amžiaus grupės vaikams vakcina suleidžiama dviem dozėmis trijų savaičių intervalu. Jiems sušvirkščiama 10 mikrogramų preparato – trečdalis vyresnio amžiaus grupių gaunamos dozės.

Kaip nurodo CDC, nuo pandemijos pradžios Jungtinėse Valstijose dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti apie 8,3 tūkst. 5–11 metų vaikų, 146 užsikrėtusieji mirė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Dalintis
Nuomonės