„Mūsų tauta per amžius stiprino valstybės pamatus Lietuvos Statutais ir Konstitucijomis. Šiandien Konstitucijos gimtadienio proga kviečiu visus atnaujinti ir pasitikrinti savo žinias Konstitucijos egzamine. Stiprinkime savo valstybę, išmanykime jos įstatymus“, – kviečia projekto globėjas prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaip teigia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, šis jubiliejinis egzaminas yra kur kas draugiškesnis vartotojui. Taip pat šiemet egzaminas vyksta tik nuotoliniu būdu. Visi norintieji jį gali laikyti svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt.

„Šis Konstitucijos egzaminas ir augantis jo populiarumas rodo, kad esame aktyvi ir pilietiška visuomenė. Esame neabejingi mūsų šalies raidai, gyvenimui Lietuvoje, todėl džiugu, kad šiandien visi kartu galime švęsti Konstituciją bei prasmingai paminėti jos sukaktį“, – sako teisingumo ministrė.

Šį egzaminą, kaip skelbiama Teisingumo ministerijos pranešime, sudaro uždari testo ir vienas atviras klausimai. Užduočių atlikimui bus skirtos 45 minutės. Egzaminas vyks nuo 9.00 iki 13.00 valandos.

Nugalėtojų laukia specialus prezidento įsteigtas prizas. Taip pat jie bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos prizais. Geriausiai pasirodžiusiems egzamino dalyviams atiteks planšetiniai kompiuteriai, skaityklės, belaidės ausinės ir išmanieji laikrodžiai.

Laimėtojai bus paskelbti po egzamino praėjus 2 dienoms.

Apdovanojimų sulauks: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases); geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo; geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo; aktyviausia mokykla; vyriausias dalyvis; geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis.