„Kadangi atsisakyta planuojamos mokesčių kėlimo politikos, siūlymas bus nepradėti interpeliacijos visai Vyriausybei per ministrę pirmininkę, o interpeliuoti tik atskirus ministrus“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

„Būtent mokesčiai buvo pagrindė priežastis, dėl ko mes pradėjome šnekėti apie interpeliaciją pačiai premjerei. (...) Mokesčių kėlimas krizės laikotarpiu yra pati didžiausia klaida, kokią galima padaryti. Tai, atrodo, jie jos nutarė nedaryti“, – paaiškino jis.

R. Karbauskis taip pat pripažįsta, kad net teoriškai užsitikrinti reikiamą palaikymą Seime premjerės interpeliacijai būtų buvę sudėtinga.

„Neturėjome iliuzijų, kad staiga gali atsirasti reikiamas balsų skaičius interpeliuoti Vyriausybei, nes ir socdemai, ir dabar naujoji frakcija („Vardan Lietuvos“ – ELTA) gali nebalsuoti už interpeliaciją“, – pripažino jis.

Be kitų opozicinių frakcijų palaikymo „valstiečiams“ nebūtų pakakę balsų pateikti interpeliaciją I. Šimonytei. Iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukus daliai parlamentarų, šiuo metu frakcijoje yra vos 22 Seimo nariai. Norint pateikti interpeliaciją reikia surinkti bent 29 parašus, o kad premjerė būtų atstatydinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra 71 parlamentaras.

Ketina interpeliuoti atskirus ministrus

Vis tik, R. Karauskio teigimu, „valstiečių“ šešėlinė Vyriausybė nenusigręžia nuo ketinimų interpeliuoti atskirus ministrus. „Valstiečių“ lyderio teigimu, ketinama interpeliuoti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, aplinkos apsaugos ministrą Simoną Gentvilą bei užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Taip pat, pasak politiko, yra pasvarstymų interpeliuoti ir žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.

„Mes apie tai kalbėjome dar prieš šnekėdami apie interpeliaciją pačiai premjerei“, – akcentavo R. Karbauskis.

ELTA primena, kad rugsėjo mėnesį LVŽS paragino Vyriausybę per tris savaites atsiriboti nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos, iš esmės pakeisti COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaityti visuomenei už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateikti aiškius terminus, kada bus baigti peržiūrėti migrantų prieglobsčio prašymai.

Partijos taryba tuomet įpareigojo LVŽS šešėlinį Ministrų Kabinetą, kad Seime būtų surengta interpeliacija premjerei I. Šimonytei, jei Vyriausybė šių „valstiečių“ reikalavimų neįvykdytų.