Žinių radijui ketvirtadienį G. Landsbergis tvirtino, jog trečiadienį susisiekė su Graikijos užsienio reikalų ministru siekdamas „informuoti apie šio žmogaus svarbą tiek mūsų teisinei sistemai, tiek mūsų istorijai“ ir palygino šią situaciją su šiuo nacių karo nusikaltimų tribunolu, vykusiu po II Pasaulinio karo.

„Aš palyginau situaciją, galbūt nebūtinai teisingai, su tuo, kaip buvo Niurnbergo atveju, kai Vakarų pasaulis ieškojo tų, kurie organizavo nusikaltimus prieš žmogiškumą II Pasaulinio karo metu. Sakau – čia yra Lietuvos Niurnbergo atvejis: iš esmės, turime vieną didžiausių nusikaltimų, padarytų prieš mūsų žmones, jo organizatorius mes lygiai taip pat mėginame surasti visame pasaulyje“, – teigė G. Landsbergis.

„Šiandien vienas jų – būtent Graikijoje. Tikiuosi, kad tai bus priimta labai rimtai ir tas žmogus grąžintas mums“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos pareigūnai trečiadienį pranešė apie Graikijoje sulaikytą Sausio 13-osios byloje nuteistą Ukrainos pilietį Aleksandrą Radkevičių. Jis Graikijoje buvo sulaikytas dar rugsėjo viduryje, tačiau šios šalies pareigūnams nurodžius kiek kitokią nuteistojo pavardę, kurį laiką dar aiškintasi tikroji asmens tapatybė.

Kaip skelbė naujienų portalas 15min.lt, 53 metų Aleksandras Radkevičius Sausio 13-osios byloje buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.