Kaip pranešė Vyriausybės kanceliarija, premjerė trečiadienio susitikime su su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda padėkojo jam už pagalbą kovojant su „tebesitęsiančia prie mūsų sienų hibridine ataka“ ir už pasienio tarnybų bei kitų institucijų bendradarbiavimą sprendžiant prie ES išorės sienos kylančius iššūkius.

„Turime įsipareigojimą saugoti ES rytinę sieną ir šį įsipareigojimą vykdysime“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Ji pasidžiaugė, kad susitikimas vyksta minint Lietuvos ir Lenkijos Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines, o Lenkija ir Lietuva vis dažniau kartu pažymi abiem tautoms svarbias istorines datas.

„Šiandien vyksta intensyvus bendradarbiavimas ne tik tarp mūsų vyriausybių, bet ir žmonių. Lenkija yra mūsų strateginė partnerė, reikšmingai prisidedanti prie ekonominio bei energetinio saugumo stiprinimo mūsų regione“, – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Lietuvos premjerė ir Lenkijos prezidentas aptarė šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje svarbą bei šalių bendradarbiavimą ES.

Susitikime didelis dėmesys skirtas strateginių infrastruktūros projektų (elektros tinklų sinchronizacijos, dujų jungčių, „Rail Baltica“, „Via Baltica“, „Via Carpathia“) įgyvendinimui.

Lenkijos vadovas A. Duda Vilniuje vieši minint Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines.