„Kiekvieną dieną migrantai teikia prašymus. Skaičiai nėra tokie dideli, kokių galbūt mes kažkada tikėjomės, bet visai neseniai Lietuvoje dirbo Irako konsuliniai pareigūnai, jie išdavinėjo grįžimo dokumentus būtent tiems asmenims, kurie nori grįžti. Tuo metu per keturias dienas buvo išduota per 60 grįžimo dokumentų. Praktiškai tie, kuriems buvo išduoti dokumentai, jau yra išvykę į savo kilmės šalį Iraką“, – antradienį LRT Radijui sakė K. Lančinskas.

Anot viceministro, neteisėtai sieną kirtę migrantai, kurie nėra išreiškę noro grįžti į savo gimtąją šalį, po laisvės apribojimų sieks patekti į kitas Europos Sąjungos valstybes.

„Jų viltys yra labai paprastos: išlaukti tuos 6 mėnesius, kol baigsis laisvės apribojimai ir nerti toliau, bandyti patekti į kitas Europos Sąjungos valstybes“, – kalbėjo K. Lančinskas.

ELTA primena, kad Lietuva yra patvirtinusi savanoriško grįžimo tvarką, pagal kurią neteisėtai kirtusiems sieną migrantams, norintiems sugrįžti į savo kilmės šalį, Migracijos departamentas gali suteikti finansinę paramą, jeigu jie bendrauja su atitinkamomis institucijomis ir pateikia grįžimo prašymą. Patvirtinus prašymus, migrantams yra nuperkami bilietai bei išmokama 300 eurų kelionės kompensacija.

Kaip Vidaus reikalų ministerijoje nurodyta, migrantai yra nuolat informuojami apie galimybę grįžti į gimtąją šalį bei nagrinėjimų prieglobsčio prašymų procedūrų eigą. Taip pat Migracijos departamento darbuotojai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai yra įpareigoti suteikti visą informaciją tiems migrantams, kurių atžvilgiu buvo priimti neigiami sprendimai dėl prašymų suteikti prieglobstį.