LNK „Žinioms“ pavyko susisiekti su policijoje apklaustu moters sutuoktiniu.

„Delfi” primena, kad pietryčių Norvegijoje policija trečiadienį sulaikė vyrą, kaip įtariama, lanku ir strėlėmis nušovusį penkis žmones ir dar du sužeidusį, pranešė pareigūnai.

Policija paskelbė apie incidentą Kongsbergo mieste į pietvakarius nuo sostinės Oslo apie 18.30 val. vietos laiku. Naujausiomis žiniomis, policija informavo, kad įtariamasis suimtas, o situacija jau yra kontroliuojama.

„Deja, galime patvirtinti, kad yra keli sužeisti ir, deja, keletas žmonių per šį įvykį žuvo“, – per spaudos konferenciją sakė vietos policijos pareigūnas Oyvindas Aasas.

„Šį aktą įvykdęs vyras buvo suimtas policijos ir, kaip rodo mūsų informacija, jis yra vienintelis susijęs asmuo“, – pridūrė pareigūnas.

Apie 18 val. 30 min. vietos (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku keliose vietos įvykdytos atakos motyvai kol kas nežinomi, bet policija neatmetė, jog paskatos buvo teroristinės.

„Atsižvelgiant, kaip vystėsi įvykiai, savaime suprantama manyti, kad tai – teroristinė ataka, – sakė O. Aasas. – Sulaikytasis nebuvo apklaustas, tad per anksti ką nors kalbėti apie jo motyvus.“

Policija nurodė, kad įtariamasis buvo išvežtas į policijos nuovadą kaimyniniame Drameno mieste, bet daugiau detalių apie jį nepateikė.

„Kitų žmonių aktyviai neieškoma“, – sakė O. Aasas.

Televizija TV2 pranešė, kad vyras taip turėjo peilį ir kitų ginklų. Kai kurios žiniasklaidos priemonės skelbia, kad žuvusiųjų yra keturi. Sužeistieji buvo išgabenti į ligoninę. Policija nepateikė nukentėjusiųjų skaičiaus ir nepranešė apie jų būklę. Pareigūnų teigimu, įtariamasis buvo sučiuptas ir, atrodo, veikė vienas. Taip pat anksčiau buvo informuota, kad pareigūnai aptvėrė keletą didelių teritorijų.

Gyventojams buvo liepta likti namuose. Įtariamasis dabar pristatytas į policijos nuovadą Drammeno mieste, pranešė policija.

Papildyta:

LNK Žinios pakalbino sužeistos lietuvės sutuoktinį, kuris patvirtino, jog jo žmona laikosi stabiliai.

„Ji pati su seserimi sėdo važiuoti į ligoninę, viskas šiuo metu tvarkoje, stabiliai viskas" - pasakojo vyras.

Pasak vyro, moteris buvo sužeista maisto prekių parduotuvėje.

„Taip, sužeidė į ranką. Ji ėjo į maisto parduotuvę, tik praėjus durims iš karto gavo šūvį iš lanko" - sakė vyras.

Pasak policijos, žuvo 5 žmonės – 4 moterys ir vienas vyras. Kol kas
nei vienas nėra formaliai indentifikuotas, tam prireiks šiek tiek laiko, jų amžiaus vidurkis 50-70 metų.

Išpuolis Norvegijoje – veikiausiai teroro ataka, sako saugumo tarnyba

Norvegijos žvalgybos tarnyba PST ketvirtadienį nurodė, kad ankstesnę dieną surengta lanku ir strėlėmis ginkluoto vyro ataka, per kurią žuvo penki žmonės, atrodo esanti „teroro aktas“.

„Įvykiai Kongsberge šiuo metu atrodo esantis teroro aktas, bet tyrimas... pateiks išsamesnių detalių, kuo buvo motyvuoti šie veiksmai“, – sakoma PST pranešime.

„Neabejotina, kad šis konkretus aktas atrodo kaip galimas teroro aktas, bet svarbu, kad tyrimas būtų tęsiamas ir kad nustatytume įtariamojo motyvą“, – vėliau per spaudos konfrenciją sakė PST vadovas Hansas Sverre Sjovoldas.

Po išpuolio sulaikytas 37-erių danas buvo atsivertęs į islamą ir buvo žinomas policijai dėl su radikalizacija susijusių būgštavimų, anksčiau ketvirtadienį pranešė policija.

Grėsmės lygis nekeičiamas

Tinklalapis „Nettavisen“ paskelbė vaizdo įrašą, kurį esą 2017 metais socialiniuose tinkluose paskelbė E. A. Brathenas. Jame vyras pateikė „perspėjimą“ ir paskelbė išpažįstąs islamą.

PST nurodė, kad dėl trečiadienio išpuolio bendras teroro atakų grėsmės lygis šalyje nebuvo didinamas ir išlieka „vidutinis“.

„Mūsų nuomone, tai, kas vakar įvyko Kongsberge, nėra pagrindas keisti dabartinį PST grėsmių vertinimą“, – žurnalistams sakė PST departamento vadovas Arne Christianas Haugstoeylis.

Išpuolis Kongsberge pagal aukų skaičių buvo didžiausia ataka nuo 2011 metų, kai ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas nužudė 77 žmones.