Lygiai tiek pat į Lietuvą užsieniečių buvo neįleista ir rugsėjo 30 dieną. Po to tokia statistika buvo mažesnė, išskyrus šį pirmadienį, kai fiksuotas triženklis neįleistųjų skaičius.

Nė vienas neteisėtas migrantas praėjusią parą nebuvo įleistas į Lietuvą.

Pirmadienį į šalį pasieniečiai neleistinose vietose neleido patekti 121 užsieniečiui, sekmadienį – 39, šeštadienį – 56, penktadienį – 47, ketvirtadienį – vienam, trečiadienį – 61.

Antradienį vėlai vakare ties Lazdijų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleistas vienas šūvis. Kaip ir pastarosiomis dienomis, taip ir antradienį ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje girdėjosi pabūklų šūviai. Manoma, kad tebešaudoma kaimyninėje šalyje esančiame Gožos poligone.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Baltarusijos pareigūnai koreguoja savo veiksmus

VSAT atstovas Giedrius Mišutis kartu informavo, kad keičiama ir strategija.

„Užkardos nebuvo nurodomos, tik rajonai. Paskutinėmis dienomis situacija tampa sudėtingesnė. Kaimyninės šalies pareigūnai, neabejotina, taip pat vertina visą viešai matomą informaciją, taip pat ir tą kuri signalizuoja apie VSAT dėmesį ir veiksmus tam tikruose konkrečiuose rajonuose, kur Lietuvos pareigūnai neįleidžia daugiausia migrantų, o tam, savaime aišku, reikia ir daugiau VSAT pajėgų.

Pagal tai gretimos valstybės pareigūnams atsiranda galimybės koreguoti savo veiksmus, taip apsunkinant ir VSAT darbą konkrečiuose rajonuose. Migrantų skaičius tam tikrais laikotarpiais padidėja tai vienoje, tai kitoje vietoje prie 678 km ilgio sienos ir tai, manome, nėra atsitiktinumas.

Praktiškai prie visos sienos nėra vietovių, kur jie šios migrantų krizės metu nebūtų pasirodę. Todėl tas tikslių vietų nekonkretizavimas, manome, bent šiuo metu yra tikslingas“, – teigė G. Mišutis.