A. Šatevičius surinko 31,82 proc. balsų, o J. Narkevičius – 29,42 proc. balsų.

Antrasis turas vyks po dviejų savaičių, spalio 24 dieną.

Trečią vietą rinkimuose užėmė socialdemokratų atstovas Dainius Narkevičius su 13,98 proc. balsų, ketvirtas liko konservatorių kandidatas Jonas Kietavičius su 12,29 proc. balsų.

Už likusius du kandidatus balsavo mažiau nei 10 proc. rinkėjų.

Rinkimuose Trakuose balsavo kiek daugiau nei trečdalis visų turinčiųjų balsavimo teisę – 34,21 procento.

Šioje savivaldybėje nauji rinkimai surengti buvusiai merei, Liberalų sąjūdžio atstovei Editai Rudelienei tapus Seimo nare. Ji parlamente pakeitė balandžio pabaigoje mirusį Kovo 11-osios Akto signatarą Kęstutį Glavecką.

Specialusis pedagogas, tapęs politiku

30-metis A. Šatevičius nuo šių metų dirba savivaldybės administracijos direktoriumi, o nuo 2019 metų buvo savivaldybės tarybos narys.

Lentvaryje gimęs A. Šatevičius aukštąjį įsilavinimą įgijo 2017 metais, gavęs specialiojo pedagogo specialybę Šiaulių universitete.

Jis yra dirbęs socialiniu darbuotoju Lentvario vaikų globos namuose, specialiuoju pedagogu Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje.

A. Šatevičius savivaldybėje jaunimo reikalų koordinatoriumi įsidarbino 2015 metais ir šiose pareigose praleido dvejus metus.

Vėliau jis dar dvejus metus laikinai vadovavo Trakų rajono savivaldybės pedagoginei psichologinei tarnybai, kol buvo išrinktas į savivaldybės tarybą.

A. Šatevičius deklaruoja turintis daugiau nei 13 tūkst. eurų privalomo registruoti turto ir 9,5 tūkst. eurų piniginių lėšų.

Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje anketoje kandidatas nurodo mėgstantis aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje, kontaktinį sportą, dalykinę literatūrą. Jis yra vedęs ir turi sūnų.

Eksministras

Trakuose gimęs 59-ių J. Narkevičius jau yra dirbęs vietos savivaldybėje, tačiau yra plačiau žinomas kaip nacionalinės politikos dalyvis.

Į Seimą J. Narkevičius renkamas nuo 2008 metų, yra dirbęs parlamento vicepirmininku, o 2019-2020 metais buvo susisiekimo ministras.

2020 metais nepatekęs į dabartinės kadencijos Seimą, jis įsidarbino partiečio parlamentaro Česlavo Olševskio patarėju.

J. Narkevičius karjerą pradėjo kaip mokytojas, Trakų rajono Šklėrių mokykloje jis įsidarbino 1983 metais, baigęs Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą.

Po ketverių metų jis tapo šios mokyklos direktoriumi ir dirbo šiose pareigose iki 2001-ųjų.

2001-2007 metais J. Narkevičius dirbo Švietimo skyriaus vedėju Vilniaus rajono savivaldybėje, po to vienerius metus buvo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Politikas taip pat kelias kadencijas buvo Trakų rajono savivaldybės tarybos nariu.

J. Narkevičius turi beveik 327 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, beveik 61 tūkst. eurų piniginių lėšų, turi pasiėmęs paskolų už beveik 37 tūkst. eurų.

Kandidatas teigia mėgstantis sportuoti, leisti laisvalaikį gamtoje. Jis yra vedęs ir turi dvi dukras.

Antrajame Kelmės rajono mero rinkimų ture – I. Petkevičius ir S. Jokubauskas

Kelmės rajono mero rinkimuose į antrąjį turą pateko save išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius ir socialdemokratų iškeltas Stasys Jokubauskas, rodo sekmadienio vakarą paskelbti Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, gauti suskaičiavus balsus visose apylinkėse.

I. Petkevičius surinko 36,4 proc. balsų, o S. Jokubauskas – 17,56 proc. balsų.

Antrasis turas vyks po dviejų savaičių, spalio 24 dieną.

Trečią vietą rinkimuose užėmė Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Lina Samulytė su 12,76 proc. balsų, ketvirtą – Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Viliūnienė su 10,81 proc. balsų.

Penktas liko konservatorius Egidijus Ūksas, surinkęs 10,66 proc. balsų.

Už likusius tris kandidatus balsavo mažiau nei 10 proc. rinkėjų.

Rinkimuose Kelmėje balsavo kiek daugiau nei trečdalis visų turinčiųjų balsavimo teisę – 34,24 procento.

Rinkimai šioje savivaldybėje šaukti birželį nutraukus dėl korupcijos nuteisto mero Vaclovo Andrulio įgaliojimus.

Save išsikėlęs ūkininkas

Į antrąjį turą patekęs, vietiniame Kušleikių kaime gimęs 63-ių I. Petkevičius šiuo metu yra Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys. Į rajono tarybą jis renkamas nuo nepriklausomybės atkūrimo.

1981 metais Žemės ūkio akademijoje baigęs žemės ūkio inžinerijos-mechanikos mokslus jis įsidarbino inžinieriumi Kelmės rajono Žemės ūkio valdyboje ir Stulgių kolūkyje.

Po penkerių metų I. Petkevičius tapo Kelmės rajono Žalpių kolūkio valdybos pirmininku, o 1992 metais tapo vietos žemės ūkio bendrovės „Kerkasiai“ valdybos pirmininku. Šiose pareigose jis dirbo iki 2019 metų.

Politikas taip pat nurodo esantis įvairių visuomeninių, verslui atstovaujančių organizacijų nariu.

Jis deklaruoja turintis daugiau nei 294 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, beveik 78 tūkst. eurų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių ir beveik 41 tūkst. eurų piniginių lėšų.

I. Petkevičius Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje anketoje nurodo mėgstantis keliauti ir sportuoti, yra vedęs ir turi sūnų.

Į politiką pasukęs mokyklos direktorius

59-ių S. Jokubauskas nuo 2019 metų vadovauja Kelmės rajono savivaldybės administracijai.

Gaugarių kaime gimęs S. Jokubauskas įgijo fizikos mokytojo specialybę Šiaulių K. Preikšo pedagoginiame institute ir iš karto įsidarbino mokytoju Kelmės rajono Šaltenių pagrindinėje mokykloje.

Po šešerių metų, 1990 metais, jis tapo šios mokyklose direktoriumi, o 1992 metais įsidarbino kitos mokyklos – Kelmės „Kražantės“ progimnazijos – vadovu. Čia jis dirbo 13 metų.

2015-2019 metais S. Jokubauskas dirbo savivaldybėje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju.

Jis deklaruoja turintis daugiau nei 41 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, beveik 5 tūkst. eurų piniginių lėšų, yra pasiėmęs tūkstančio eurų paskolą.

Kandidatas į merus teigia mėgstantis leisti laiką gamtoje, skaityti, keliauti, vairuoti, domisi motociklais. Jis taip pat yra vedęs ir turi sūnų.

Policija: rinkimai Kelmėje ir Trakuose praėjo sklandžiai, nefiksuota nė vieno pažeidimo

Rinkimai Kelmės ir Trakų rajonuose praėjo sklandžiai, nefiksuota nė vieno pažeidimo, sekmadienį pranešė policija.

„Šiandien galiu pasakyti, kad per visą savaitę nebuvo užfiksuota teisės pažeidimų, susijusių su rinkimais“, – spaudos konferencijoje sakė Trakų policijos vadovas Sigitas Šemis.

Pasak jo, policija rinkimų dieną gavo tik vieną pranešimą, jis buvo operatyviai patikrintas, tačiau informacija apie pažeidimą nepasitvirtino.

S. Šemio teigimu, visą savaitę Trakų rajone dirbo sustiprintos pajėgos, įskaitant neuniformuotus pareigūnus.

„Tenka konstatuoti, kad mes sąmoningėjame, sąžiningėjame ir skaidrėjame“, – sakė Trakų policijos viršininkas.

Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnas Ričardas Bracevičius tvirtino, kad per rinkimus policija ne tik nefiksavo pažeidimų, bet ir negavo nė vieno pranešimo.

„Pirmi tokie rinkimai turbūt“, – kalbėjo pareigūnas.

Rinkimus stebinčių „Baltųjų pirštinių“ atstovas Laimonas Petreikis teigė, kad organizacija abejose savivaldybėse fiksavo apie 15 smulkių pažeidimų, dažniausiai susijusių su rinkimų komisiju darbu.

Pasak jo, pažeidimai buvo susiję su neteisingu balsadėžių antspaudavimu ar politinės agitacijos pažeidimais.

Vis dėlto L. Petreikis tvirtino, kad apylinkių komisijos bendradarbiavo su stebėtojais ir į pastabas atsižvelgė.

„Baltosios pirštinės“ mano, kad tiek Kelmės, tiek Trakų mero rinkimai praėjo pakankamai sklandžiai ir skaidriai“, – sakė nevyriausybininkas.

Rezultatai – iki vidurnakčio

Trakų ir Kelmės rajonų merų rinkimų pirmasis turas vyko iki sekmadienio 20 valandos.

Bendras rinkimų aktyvumas siekė 34,22 procento ir buvo panašus abejose savivaldybėse.

„Rinkėjų aktyvumas šiandien buvo pakankamai didelis ir vienoje, ir kitoje savivaldybėje“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Pasak jos, balsai turėtų būti suskaičiuoti iki vidurnakčio.

Dėl Trakų rajono mero pareigų varžėsi šeši kandidatai, dėl Kelmės rajono kovojo aštuoni.

Trakų rajone kandidatavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliamas Jonas Kietavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Adas Jakubauskas, Lietuvos socialdemokratų partijos – Dainius Narkevičius, Liberalų sąjūdžio – Andrius Šatevičius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – Jaroslavas Narkevičius ir Nacionalinio susivienijimo keliamas Ramūnas Aušrotas.

Kelmės rajone kandidatavo konservatorių keliamas Egidijus Ūksas, liberalų – Dalia Viliūnienė, „valstiečių“ – Juozas Rimkus, socialdemokratų – Stasys Jokubauskas, Darbo partijos – Algirdas Sakalauskas, Lietuvos žaliųjų partijos – Lina Samulytė, visuomeninio rinkimų komiteto „Už augančią Kelmę“ – Jolita Koryznienė, ir savarankiškai išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius.

Trakuose nauji rinkimai surengti buvusiai merei, Liberalų sąjūdžio atstovei Editai Rudelienei tapus Seimo nare. Ji parlamente pakeitė balandžio pabaigoje mirusį Kovo 11-osios Akto signatarą Kęstutį Glavecką.

Kelmės rajono mero rinkimai šaukti birželį nutraukus dėl korupcijos nuteisto Kelmės rajono mero Vaclovo Andrulio įgaliojimus.