Pagal Finansų ministerijos parengtą projektą, daugiau kaip 108 tūkst. eurų numatoma skirti Druskininkų savivaldybei, per 64 tūkst. eurų – Ignalinos rajono savivaldybei.

Numatoma, kad per 35 tūkst. eurų gautų Alytaus miesto savivaldybė, daugiau kaip 18 tūkst. eurų – Lazdijų rajono savivaldybė, po maždaug 15 tūkst. eurų tektų Šalčininkų ir Švenčionių rajonų savivaldybėms. Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybės gautų po daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Projekte siūloma kompensuoti išlaidas, susijusias su materialinių išteklių tiekimu bei darbo užmokesčiu (viršvalandžiai ir pan.).

Iš viso numatoma paskirstyti per 262 tūkst. eurų iš Vyriausybės rezervo.

Papildomos išlaidos – daugiausia buičiai

Druskininkų savivaldybės atstovė Diana Sinkevičiūtė BNS nurodė, kad ši savivaldybė dėl nelegalios migracijos patyrė beveik trečdalį milijono eurų papildomų išlaidų, didžioji dalis jų jau yra kompensuota.

„Druskininkų savivaldybė liepos-rugsėjo mėnesiais dėl nelegalių migrantų patyrė išlaidas, susijusias su maitinimu, asmens higienos užtikrinimu, apgyvendinimu, izoliacijai skirtų patalpų nuoma ir patalpų tvarkymu bei dezinfekcija, transportavimu, apsauginės tvoros nuoma, komunalinių atliekų tvarkymu ir kt.“, – teigė ji.

Anot D. Sinkevičiūtės, į šią sumą nėra įtrauktos migrantų gydymo išlaidos, kurias tiesiogiai patiria Druskininkų ligoninė bei poliklinika ir kurios finansuojamos iš teritorinės ligonių kasos lėšų.

„Šiuo metu Druskininkų pasienio užkardoje yra 104 migrantai, tad Druskininkų savivaldybė išlaidų dar patirs“, – sakė ji.

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė BNS pasakojo, kad migrantai šioje savivaldybėje laikinai priglaudžiami buvusiose mokyklose.

„Papildomos išlaidos susidarė dėl maitinimo, dėl apgyvendinimo – visos komunalinės išlaidos, visi patalynės pirkimai. Iš kur viską gausi? Pastatai tai yra, bet patalynių tai nėra. Visos išlaidos susidaro iš paprastos buities, nėra kažkokių stebuklingų išlaidų. Taip pat medicina, gydymas", – aiškino J. Balinskienė.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.