„Pasirašiau sprendimus dar vienai šeimai, liko dar 5 asmenys, dėl kurių sprendimas nėra priimtas“, – Eltą informavo E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamento vadovės teigimu, prieglobsčio procedūros šiems asmenims šiek tiek užtruko, nes buvo laukiama atsakymų iš kitų atsakingų institucijų.

ELTA primena, kad Migracijos departamentas pastarąją savaitę suteikė politinį prieglobstį 167 Afganistano vertėjams ir jų šeimų nariams, kurie į Lietuvą atvyko po to, kai Afganistano kontrolę perėmė Talibanas.

Rugpjūčio viduryje Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis išvyko iš savo šalies į Tadžikistaną, o į Kabulą įžengę Talibano kovotojai užėmė prezidento rūmus.

Griežtosios linijos islamistai užėmė Afganistano sostinę, kai subyrėjo 300 tūkst. karių turėjusios šalies ginkluotosios pajėgos. Islamistų kovotojai taip pat susirinko jų ginkluotę, šaudmenis ir įrangą, įskaitant karinius lėktuvus.

Reaguodama į situaciją Afganistane, Lietuvos Vyriausybė į Lietuvą perkėlė kiek daugiau nei 170 Lietuvai talkinusių afganistaniečių ir jų šeimų narių. Taip pat numatyta 600 tūkst. eurų skirti atvykusių afganistaniečių aprūpinimui. Didžioji dalis atvykusių afganistaniečių apgyvendinti Raseiniuose.