Ministrų kabinete nuspręsta, kad valstybė daugiau nefinansuotų COVID–19 testų nevakcinuotiems darbuotojams. Už testus mokėtų pats darbuotojas arba darbdavys.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui, kuriuo numatoma, kad nuo gruodžio pirmos profilaktiniai testai žmonėms, kurie nepasiskiepiję, bet dėl darbo specifikos privalo testuotis, nebebūtų finansuojami valstybės.

Tokiais atvejais už testavimą mokėtų patys darbuotojai, nebent darbdavys prisiimtų testų kaštus sau. Išimtys numatytos tik tiems darbuotojams, kurie negali skiepytis dėl sveikatos priežasčių arba jei valstybėje neužtektų vakcinų.

„Norisi pasakyti, kad apskritai testavimas yra tik tam tikra rizikos valdymo priemonė. Efektyviausia priemonė yra skiepijimasis, valstybė turi pakankamai vakcinų, jos pasiekiamos visiems valstybės gyventojams“, – posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Šiam įstatymui Vyriausybė prašo skubos tvarkos.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų lapkričio 1 dieną.

Buvo siūloma nustatyti, kad darbuotojai, vykdantys veiklas kurių sąrašą tvirtins Vyriausybė, galės dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas.

Tačiau kaip pabrėžė premjerė I. Šimonytė, dėl tokio sprendimo dar reikia diskutuoti.

„Kas man atrodo yra svarbu, kad tebelieka diskusija dėl darbdavio galimybių reikalauti, jog tam tikri jo darbuotojai būtų pasiskiepiję. Ar dėl darbo organizavimo ypatumų, ar dėl veiklos ypatumų. Tai kaip esame aptarę, čia yra klausimas ir papildomos diskusijos, ar tai Darbo kodekso sudėtinė dalis, su atitinkama derinimo procedūra. Ar šio įstatymo pakeitimo dalykas“, – sakė ministrė pirmininkė.