Seimui antradienį teikiamos tokios Sveikatos draudimo įstatymo pataisos.

Jų iniciatorė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė sako, kad tokių ligonių gydymo ar slaugos įstaigose bei namuose per metus būtų „iki kelių tūkstančių“.

„Tai yra parenterinės ir enterinės mitybos produktai. Tai ne vaistai, negydo ligos, bet prisideda prie to, kad žmogus nenumirtų ne dėl ligos, o nuo bado – jie skiriami sunkiai sergantiems žmonėms, kad išlaikyti jų gyvybę kiek įmanoma ilgiau – nesąmoningam ligoniui arba tam, kuris pats negali valgyti per burną. Leidžiami tiesiai į veną ar skrandį. Tai smulkios frakcijos lipidai, angliavandeniai, vitaminai, baltymai – jų mišinys. Tai onkologiniams, aukštutinio aukšto virškinimo trakto sistemos, pavyzdžiui, stemplės, skrandžio ligomis sergantiems, intensyvios terapijos skyriuose esantiems ligoniams, kurie yra intibuoti“, – BNS teigė parlamentarė.

Anot jos, pataisos teikiamos, nes dabar specialiosios medicininės paskirties maisto produktų kompensavimas teisiškai sureguliuotas nepakankamai – nenumatyta, kad šie produktai gali būti kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

J. Sejonienės teigimu, jeigu Seimas pataisas priimtų, gyventojams už specialiosios medicininės paskirties maisto produktus nebereikėtų mokėti iš viso arba tik dalį kainos.

„Priemokos dydis priklausys nuo paciento būklės sunkumo. Daugeliu atveju tikrai turėtų būti kompensuojama visa suma valstybės“, – prognozavo ji.

Seimo narės teigimu, tokie maisto produktai kompensuojami Estijoje, Slovakijoje, Suomijoje.