Serga nesunkiai

VšĮ Kėdainių ligoninės pavaduotoja medicinai laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė ramina sergančiųjų artimuosius – dauguma ligonių serga lengva forma, nė vienas neturėjo temperatūros. Tik vieno paciento būklė kiek sunkesnė. Deguonies reikia 3 pacientams.

Kadangi ligoniai apie savo būklę ir simptomus sunkiai gali pasakyti, visi jie yra atidžiai stebimi. Juos prižiūri kompetentinga ir patyrusi medikų komanda. Kam riekia, paskirtos lašelinės.

Kovidas buvo aptiktas, kai perkeliant pacientą į Slaugos namus jam buvo padaryti visi reikalingi tyrimai ir nustatytas besimptomis susirgimas. Tuomet buvo testuotas visas skyrius.

Ligoninės vadovai bei personalas reagavo nedelsdami ir ėmėsi visų būtinų priemonių, kad kuo greičiau padėtų ligoniams.

Pasak vadovės, skyriuje taip, kaip ir praeitą rudenį bei šių metų žiemą, padarytas vadinamasis kovidariumas, kai ligoniai neperkeliami į specialų skyrių, o visi sergantieji guli vienoje vietoje ir pas juos ateina specialiai apmokytas ir pasirengęs su COVID-19 dirbti personalas.

Pirmadienį, rugsėjo 27 dieną, visiems sergantiems bus daromi antikūnų tyrimai ir bus priimami sprendimai pagal kiekvieno paciento situaciją.

Liga klastinga

Atėjo šaltasis sezonas, prasidėjo kosėjimai ir kitos peršalimo ligos, tačiau ir COVID-19 dar niekur nepasitraukė. Jis yra tarp mūsų ir tokie užsikrėtimo faktai pasitaiko ne tik darbe, parduotuvėje, bet ir ligoninėje.

Medikai dar kartą įspėja visus, kad reikia labai saugotis, o COVID-19 delta atmaina yra labai pikta ir greitai kimbanti.

Faktas, kad ja serga ir pasiskiepiję ligoniai, yra labai iškalbingas.

Visiškai apsaugotų žmonių nėra, todėl reikia rūpintis savimi ir laikytis visų rekomendacijų bei taisyklių.

Lankyti draudžiama

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientų artimiesiems visiškai uždrausta lankyti savo artimuosius.

Ligoninės vadovų ir personalo patirtis rodo, kad vien tik apriboti ar sutrumpinti lankymo laiko nepakanka, nes tuomet žmonės taisyklių nepaiso ir užsibūna per ilgai, todėl padaryta taip, kad šiuo metu, kol situacija nepasikeis, į skyrių visiškai niekas nepatenka, išskyrus personalą.