Laikraščio „Draugas“ svetainėje „Youtube“ pasidalintame vaizdo įraše matyti visas šalies vadovo vizitas bažnyčioje.

Sakant sveikinimo kalbą, prezidentui G. Nausėdai teko ją sustabdyti, nes bažnyčioje moteris iškėlė plakatą su užrašu „Nausėda yra homofobas“.

Vaizdo įrašu, kuriame matyti iškeltas plakatas „Nausėda yra homofobas“ feisbuke pasidalijo Andrius
Tapinas.

Prezidentas G. Nausėda šypsodamasis palaukė, kol plakatą iškėlusi moteris buvo palydėta iš bažnyčios ir kalbą tęsė. Vaizdo įraše girdimi ir šūksniai.

„Ką gi, padėkokime už išsakytą nuomonę ir judėkime toliau“, – šypsodamasis sakė G. Nausėda.

Tą pačią dieną atsirado ir svetainė homofobas.lt. Atsidarius, automatiškai nukreipiama į Lietuvos Respublikos prezidento tinklapį.

Delfi kreipėsi komentaro ir į Prezidentūrą.

„Prezidentas trumpai sureagavo į incidentą bažnyčioje: „Padėkokime žmogui, kuris išreiškė savo nuomonę“, ir toliau tęsė sveikinimo kalbą Čikagos lietuvių bendruomenei“, – rašoma Prezidentūros atsiųstame komentare Delfi.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius šio įvykio nuotrauka pasidalijo ir savo feisbuke.

Politikas rašė, jog panašu, kad diskusija apie Partnerystės įstatymą aktuali ir Čikagos lietuviams.

„Labai tikiuosi, kad Prezidentas artimiausiu metu ras laiko savo darbotvarkėje ir susitiks su tos pačios lyties poromis aptarti Partnerystės įstatymo būtinybę, tokiu būdu paneigdamas plakate išsakytą teiginį“, – rašė politikas.

Prezidentūros pranešime spaudai rašoma, jog susitikęs su vietos lietuvių bendruomenės nariais, prezidentas G. Nausėda dėkojo jiems už ilgametį darbą puoselėjant lietuvybę ir kvietė toliau stiprinti ryšius su Lietuva.

„Esu nuoširdžiai dėkingas visiems tiems, kurie daugelį metų kantriai dirbo, kad Naujojo pasaulio dirvoje sudygtų ir vaisių duotų lietuviškos kultūros sėklos“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs vertingą indėlį visų lietuvių, kurie JAV užsiėmė aktyvia visuomenine, kultūrine, politine veikla, savo vaikus auklėjo lietuviška dvasia.

Prezidento teigimu, viso pasaulio lietuvius pirmiausia vienija sąmoningas įsipareigojimas Lietuvos idėjai, siekis gyventi ir dirbti dėl Lietuvos, ryžtas iš kartos į kartą perduoti tautines tradicijas.

„Kol pasaulyje bus lietuvių, bus ir Lietuva. Nesvarbu, kur gyvename, visi esame Lietuvos dalis. Esame viena tauta. Viena Lietuva“, – sakė šalies vadovas.

Kalbėdamas apie būtinybę stiprinti viso pasaulio lietuvių ryšį su Lietuvos valstybe, Prezidentas pabrėžė, kad būtina įteisinti galimybę Lietuvos piliečiams išsaugoti Lietuvos pilietybę, tapus kitos valstybės piliečiais.

Šalies vadovas taip pat paragino JAV lietuvių bendruomenę dalintis su viso pasaulio lietuviais sukaupta vertinga patirtimi lituanistinio švietimo srityje. Pasak Prezidento, lituanistinį švietimą būtina stiprinti, kad kuo daugiau išeivijos lietuvių vaikų galėtųsistemingai mokytis lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos, pažinti šalies kultūrą.