Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, generalinė prokurorė Nida Grunskienė jį atleido gavusi tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas po to, kai liepos 25 dieną asmeninį automobilį ne darbo metu vairavusį R. Sakalauską Telšiuose sustabdė reidą vykdę policijos pareigūnai.

Pirmo patikrinimo metu buvo užfiksuotas 0,87 prom., o pakartotinio – 0,76 prom. girtumas. Dėl padaryto pažeidimo vairuotojui buvo surašytas protokolas.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad tokiu neteisėtu elgesiu R. Sakalauskas pažeidė Prokuratūros įstatymo bei prokurorų etikos reikalavimus ir padarė prokuroro bei prokuratūros autoritetą žeminantį tarnybinį pažeidimą.

Generalinė prokurorė pritarė tarnybinio patikrinimo išvadai bei teikimui atleisti R. Sakalauską iš prokuroro pareigų.

Pasak prokuratūros, griežčiausia tarnybinė nuobauda skirta įvertinus, kad tokie neteisėti valstybės pareigūno veiksmai nepateisina teisėtų visuomenės lūkesčių dėl valstybės pareigūnų elgesio, įstatymų ir etikos normų vykdymo, besąlygiško teisingumo, padorumo ir atsakomybės principų taikymo, todėl nesuderinami su prokuroro pareigomis.