„Jokių nuoskaudų mes nejaučiame. O dėl opozicijos lyderio, tai jie (Darbo partija – ELTA) turbūt patys save skriaudžia ir skaldo visą opoziciją“, – Eltai sakė J. Pinskus.

Lietuvos regionų partijos pirmininko nuomone, „darbiečiai“ jaučia jo atstovaujamos politinės jėgos konkurenciją.

„Jie jaučia mūsų partijos ir mūsų frakcijos didžiulę konkurenciją. Kad mes kylame, o jie leidžiasi. Aišku, baisu darosi“, – mano jis.

Dar viena priežastis, dėl kurios Darbo partijos taryba priėmė tokį sprendimą, J. Pinskaus nuomone, yra tai, kad šios partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas nėra Seimo narys.

„Labai dažnai partijoms vadovauja pirmininkai, kurie nėra Seime. Jiems galbūt sunku pajausti tą opozicinę ar tą pačią parlamentinę dvasią. Turiu omenyje Darbo partijos lyderį. Tiesiog, žmonės gali užstrigti praeityje“, – akcentavo Regionų frakcijos narys.

Vertindamas tolesnes opozicijos galimybes išsirinkti lyderį, J. Pinskus akcentavo, kad tokiems sprendimams tiesiog reikia laiko.

„Daug įvykių, susikūrė nauja Skvernelio frakcija. Manau, kad tiesiog viskas labai greitai rutuliavosi. Viskas turi laike susidėlioti, gal atsiras didesnis iššūkis opozicijai susivienyti, ir viskas gali keistis ateityje. Kiekvienam sprendimui turi ateiti laikas. Dabar, reiškia, neatėjo“, – samprotavo J. Pinskus.

ELTA primena, kad antradienį „darbietis“ Vytautas Gapšys informavo, jog Darbo partijos taryba nerekomendavo jos Seimo frakcijai eiti su Lietuvos regionų frakcija į bendrą koaliciją dėl opozicijos darbo.

„Tai esant tokiai situacijai, aš manau, kad sudaryti kažkokią koaliciją, kuri galėtų turėti opozicijos lyderį, praktiškai yra beveik neįmanoma. Žinant visus kitus santykius tarp „valstiečių“ ir naujai susikūrusios frakcijos, aš manau, kad matematiškai yra labai sudėtinga“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Gapšys.

Pasak jo, toks sprendimas Darbo partijos taryboje buvo priimtas didele balsų persvara. „Buvo skyrių pasisakymai, buvo tokios nuomonės, gal yra nuoskaudų dar iš ankstesnių laikų... Jūs, matyt, gerai žinote mūsų istoriją ir santykių persipynimą“, – sakė V. Gapšys.

Jo nuomone, bent kažkuriam laikui bus pertrauka tarp diskusijų dėl opozicijos lyderio.

„Jeigu nepasikeis nuomonės kažkurioje frakcijoje, tai nemanau, kad čia susidarys kažkas. Yra santykiai ir tarp „valstiečių“, S. Skvernelio frakcijos, yra santykiai su socialdemokratais... (...) Kadangi visi turi tam tikrų „raudonų“ linijų, tai tos linijos susikerta į tokią geometrinę figūrą, kur niekas nebegali jau išsinarplioti ir kažką pasiekti. Manau, kol opozicinės frakcijos taip braižysis sau ateitį su būtent tokiais apsiribojimais, kad mes negalime dirbti su vienais ar kitais, tai tol opozicijos lyderio ir nebus“, – svarstė V. Gapšys.