„Būtent iškėlimas į kitas vietas ir tų vietų zonavimas turbūt išspręstų tas problemas. (...) Stovyklų struktūrizavimas ir zonavimas apriboja tų vidinių neramumų, kastų situacijos įsigalėjimą“, – Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje teigė viceministras.

Jis pridūrė, kad tokia praktika sėkmingai veikia užsienio šalyse.

Remdamasis neįvardintais šaltiniais ir „Raudonojo kryžiaus“ informacija, naujienų portalas 15min.lt praėjusią savaitę pranešė, kad Rūdninkų migrantų stovykloje Šalčininkų rajone formuojasi kastų sistema, vyksta seksualinis išnaudojimas, o kai kurie vargingi migrantai priversti užsiimti prostitucija.

Rūdninkų stovykloje apgyvendinta apie 750 vyrų.

Vis dėlto A. Abramavičius tikino, kad situacija „nėra tokia dramatiška“.

„Tiesa yra kažkur ties viduriu. Jei žiniasklaida ar nevyriausybininkai pakalbina būtent tuos žmones stovyklose, tai turbūt informacija tokia, kad viskas ten taip dramatiška – ir smurtas, ir priekabiavimas. (...) Negalime to paneigti, bet turbūt nėra ant tiek dramatiška situacija“, – kalbėjo jis.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė posėdyje kėlė klausimus, ar apgyvendinimo vietas skirstant zonomis bus atsižvelgiama į religinius, etninius, kultūrinius aspektus.

„Suprantame, kai kurios įtampos gali nemažėti, augti“, – sakė ji.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas teigė, kad perkeliant neteisėtus migrantus iš Rūdninkų ir apgyvendinant juos buvusiuose Kybartų pataisos namuose bus atsižvelgiama į jų poreikius.

„Bent jau palankesnėmis sąlygomis ten žmonės gyvens, atsižvelgsime į poreikius. (...) Matome problemą Rūdninkuose, reaguojame, yra pradėta ir ikiteisminių tyrimų dėl tų įvykių, buvo atskirti žmonės“, – teigė jis.

Jis ragino į šį procesą aktyviai įsitraukti ir nevyriausybines organizacijas, kurios padėtų identifikuoti migrantų poreikius.

Viceministro teigimu, gyvenimas „yra per daug greitas, nei galime pasiruošti“.

Jo teigimu, pagrindinis uždavinys šiuo metu – kuo greičiau iškelti žmones į kitas patalpas, kuriose jiems būtų užtikrintos geresnės gyvenimo sąlygos.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, vien pasienio užkardose šiuo metu yra apie 700 migrantų.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako. Migracijos departamento duomenimis, apie 100 žmonių grąžinta į kilmės šalis.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.