„Aš kalbėjausi, buvau susitikęs su gerbiama Vilija Blinkevičiūte, kalbėjome apskritai apie politinę darbotvarkę. Kaip ją užpildyti, kokiomis centro kairės iniciatyvomis, kur mes galime bendradarbiauti. Bet apie jungimąsi jokios kalbos būti negali“, – 15min.lt tvirtino S. Skvernelis.

Pasak jo, naujos frakcijos ir socialdemokratų pozicijos išsiskiria „ypatingai tais jautriais klausimais, kurie audrina visuomenę, – kaip partnerystės įstatymas ir panašiai“.

„Bus ar nebus formalus susitarimas, tai, matyt, rudens sesija parodys, tačiau mes tikrai nesiveržiame, nepretenduojame, kad jis būtų pasirašytas“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Antradienį apie pasitraukimą iš „valstiečių“ ir naujos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ kūrimą paskelbė ekspremjeras S. Skvernelis, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, buvusi Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė. Frakcijoje taip pat dirbs iki šiol „valstiečių“ gretose buvę Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus, Tomas Tomilinas.

Prie naujos politinės jėgos Seime taip pat prisidėjo Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius.