„Kiek tai susiję su Vyriausybės darbu, santykis su ponu S. Skverneliu, jam esant opozicijos lyderiu, o ir su naujoje frakcijoje ketinančiais dirbti kolegomis, buvo darbingas ir konstruktyvus, tikiuosi, toks išliks. Gebėjimas oponente matyti tik oponentą, o ne asmeninį priešą yra labai vertinga savybė, kuria pasižymi, manyčiau, visi naujos frakcijos nariai“, – komentare BNS teigė premjerė.

Jos manymu, naujos frakcijos kūrimas yra „pono Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių apsisprendimo reikalas“, ir gali būti susijęs su „nenoru jungtis prie radikalių nuomonių, požiūrių ir veiksmų“.

„„Manyčiau, kad šis sprendimas susijęs su nenoru jungtis prie tų radikalių nuomonių, požiūrių, o ir veiksmų, kurie neleidžia spręsti jokios praktinės problemos per politinę diskusiją, tačiau nuolat kaitina atmosferą ir taip sudėtingu šaliai metu“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.

Antradienį apie pasitraukimą iš „valstiečių“ ir naujos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ kūrimą paskelbė ekspremjeras S. Skvernelis, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, buvusi Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė. Frakcijoje taip pat dirbs iki šiol „valstiečių“ gretose buvę Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus, Tomas Tomilinas.

„Valstiečius“ palikus dešimt Seimo narių, pereinančių į naują frakciją, didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija sumažės iki 22 narių.

Prie naujos politinės jėgos Seime taip pat prisidėjo Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius.