„Turime pirmą naujagimį Lietuvoje. Apgyvendinome Pabėgėlių priėmimo centre, tinkamomis sąlygomis“, – ketvirtadienį Medininkuose vykusioje spaudos konferencijoje sakė J. Jakštienė.

Pasak viceministrės, tarp migrantų, kurie į šalį pateko nelegaliai kirtus Lietuvos–Baltarusijos sieną, yra bent 22 nėščios moterys.

Ji taip pat pažymėjo, kad tarp nelegalių migrantų yra apie 200 vaikų, kurių amžius iki 3 metų. Viceministrės teigimu, dalies šių vaikų gyvenimo sąlygos vis dar nėra tinkamos.

„Dalis tokio amžiaus vaikų gyvena palapinėse, vėstančiomis oro sąlygomis. Reikėtų jiems sudaryti geresnes sąlygas“, – akcentavo J. Jakštienė.

Viceministrė informavo, kad iš viso tarp nelegalių migrantų yra 1300 nepilnamečių vaikų.

„Tai yra nemažas skaičius“, – sakė J. Jakštienė.

Tarp tokių asmenų yra ne viena dešimtis, kurie į Lietuvą pateko nelydimi suaugusių asmenų.

„Turime nelydimus nepilnamečius – tai vaikai iki pilnametystės, atvykę nelydimi šeimos narių, be artimųjų, bet pažįstamų žmonių. Tai yra apie 50 tokių vaikų. Didžioji dalis tokių vaikų yra šešiolikmečiai, septyniolikmečiai. Apie 10 asmenų, kurie yra iki 16 metų“, – žurnalistams sakė viceministrė.

Medininkuose, kur baigti įrengti nelegaliems migrantams apgyvendinti skirti moduliniai nameliai, apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė veiksmų, kurie prasidėjus šaltajam sezonui šalyje, leistų užtikrinti bazinių humanitarinių poreikių suteikimą nelegaliems migrantams. Ministrės teigimu, jau šį mėnesį visi nelegalūs migrantai iš laikino apgyvendinimo vietų bus perkelti į tinkamai įrengtas patalpas.