„Dar neturėjau galimybės nuodugniai susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu. Bet kuriuo atveju šis sprendimas yra išimtinė savivaldybės kompetencija. Kita vertus, Konstitucija garantuoja visiems Lietuvos piliečiams teisę į taikius susirinkimus ir protestą. Ir nesvarbu, ar sutinku, ar nesutinku su planuojamo mitingo tikslais, gerbiu šią garantiją. Be abejo, ją įgyvendinant privaloma laikytis įstatymų, turi būti atsižvelgta į atitinkamų tarnybų pastabas. Jeigu tokios apimties ir tokios trukmės mitingas negalimas vienoje vietoje, abi pusės dar turi laiko rasti kompromisą“, – Eltai atsiųstame komentare tvirtina Seimo vadovė.

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį pranešė nusprendusi nesuteikti leidimo Šeimų sąjūdžiui prie Seimo rugsėjo 10 d. surengti daugiatūkstantinį mitingą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Adomo Bužinsko teigimu, šį sprendimą lėmė bent kelios priežastys.

„Visų pirma – vieta. Leidimas prašomas iki 15 tūkst. žmonių, ir mes matome, kad fiziškai toje teritorijoje tiek žmonių tiesiog netilps.

Saugus atstumas iki Seimo yra 75 metrai. Taip pat gavome Martyno Mažvydo bibliotekos atskirą kreipimąsi, kad yra trikdomas jų darbas ir jų sklype mes turime užtikrinti praėjimą. Todėl tas plotas dar labiau mažėja“,- aiškino A. Bužinskas.

„Antra priežastis – laikas. Buvo prašoma pratęsti renginio leidimą iki 22 val. Manome, kad pati aikštė yra pakankamai prastai apšviesta ir pareigūnų darbą tai apsunkins grynai iš saugumo pusės“,- tęsė jis.
„Trečia priežastis – Valstybės saugumo departamentas išviešino dalį pažymos, kurioje aiškiai nurodoma, kad šiuo metu yra padidėjusi įvairių susirinkimų rizika, kurie gali pasibaigti tam tikrais smurtiniais veiksmais“,- tvirtino Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas tikino, kad Šeimų sąjūdžio atstovams nusprendus skųsti šį sprendimą, jeigu teismą savivaldybė pralaimėtų, atitinkamas sprendimas būtų vykdomas.