„Spaudos konferencijoje pristatyta deklaracija, kurios pagrindu buriasi teisės, medicinos ir kitų sričių ekspertai, norintys padėti valstybei ieškant geriausių sprendimų COVID-19 valdyme“, – skelbiama STI pranešime.

STI valdybos narys advokatas Justas Sakavičius teigė, kad Vyriausybės sprendimai padalino visuomenę į dvi grupes.

„Pagrindinė susipriešinimo priežastis šiandien yra Vyriausybės nutarimu įvestas galimybių pasas ir valstybės politika, grindžiama privalomo skiepijimo idėja. Būtent tai padalino visuomenę į dvi grupes: pasiskiepijusius ir nepasiskiepijusius, taip pat suvaržė vienos tų grupių – nepaskiepytų asmenų teises ir laisves“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J. Sakavičius.

Advokatas tvirtino suprantąs vakcinų naudą, tačiau pasisakąs prieš taikomus ribojimus.

„Supraskite teisingai. Visi čia susirinkę pripažįstame didžiulę vakcinų svarbą. Tačiau nesutinkame, kad prisidengiant išvestinėmis, Konstitucijoje tiesiogiai nenumatytomis teisėmis, pavyzdžiui, teise būti neužkrėstam, būtų kuriama vienos visuomenės grupės pranašumo prieš kitą iliuzija“, – aiškino STI valdybos narys.

Konferencijoje dalyvavo STI direktorius farmakologas doc.dr. Rimas Jankūnas, advokatas dr. Justas Sakavičius, onkologė-chemoterapeutė prof.dr. Rasa Jančiauskienė, kardiologė Loreta Strom, ginekologė-akušerė prof.dr. Dalia Railaitė, imunologas doc. dr. Gintaras Zaleckis, krizių valdymo specialistas Darius Radkevičius, teisininkas doc. dr. Vaidotas Vaičaitis.

STI save pristato kaip medicinos, teisės ir kitų sričių ekspertų komandą, kuri teigia susibūrusi tam, kad padėtų Lietuvos valstybei rasti protingą išeitį iš Covid-19 infekcijos protrūkio pasekmių.

STI tvirtina neatstovaujantys jokioms politinėms partijoms, verslo interesų grupėms, bet yra įsipareigojęs demokratijai, Konstitucijai, teisinei valstybei ir visuomenės bendrajam gėriui.