„Policijos pareigūnai, kaip ir kiti eismo dalyviai, stovėjo susidariusioje automobilių spūstyje. Spūstis buvo susidariusi dėl atliekamų kelio darbų toje zonoje ir pamatė, kad iš galo kelkraščiu atvažiuoja „Lexus“ markės automobilis, kuris tiesiog apvažiavo, pralenkė iš dešinės spūstyje stovėjusias transporto priemones“, – LNK televizijai sakė laikinasis Kelių policijos tarnybos viršininkas Gediminas Kalasūnas.

Klaipėdiečiai taip vairuojantiems epitetų ieško.

„Lenkimas per dešinę pusę išvis negalimas, o per kairę – lenkimas“, – aiškino miestietis.

Paklaustas, kaip įvardintų veiksmą, kai vairuotojas lenkia spūstyje esančius automobilius dešiniuoju kelkraščiu, jis atsakė paprastai.

„Chuliganiškas manevras“, – konstatavo uostamiesčio gyventojas.

„Nemandagus vairuotojas, nes ir pas vairuotojus yra gestai – pavyzdžiui, aš vairuotoją praleidžiu, jis avarinį įjungia: tai yra ačiū, jis padėkoja. Tarkime, matomumas yra blogas – aš jam pamirksiu, jis į savo eilę grįžta“, – LNK komentavo kitas klaipėdietis.

Policija sustabdė chuliganiškai vairavusį „Lexus“ vairuotoją. Parlamentaras aiškina kelių eismo taisykles pažeidęs, nes neturėjo, kur dėtis.

„Nieko čia baisaus neįvyko. Užsimaniau į tualetą. Negalėjau... Kamštis buvo apie 40 minučių, po 30 minučių neturėjau, kur dėtis. Išvažiavau į pirmą juostą, žiūriu, tvora nuo žvėrių. Jei atsistosiu ir atsitūpsiu – taigi, mane prifilmuos ir pridės į visus feisbukus.

Viešpatie, galvoju, gal skylę kokią rasiu, tarpą kokį rasiu, vartelius kokius rasiu. Ir policija sustabdė. O kaip baigėsi – tai jau nė nepasakosiu“, – LNK dievagojosi P. Gražulis.

Tačiau policija mano, kad tarp spūstyje laukiančiųjų nėra išskirtinių vairuotojų.

„Toks akivaizdus nepagarbos parodymas kitiems eismo dalyviams, kurie stovi spūstyje, kamštyje, esančiame dėl kelio darbų. Apvažiavimas iš dešinės pusės yra nepagarba kitiems eismo dalyviams. Policija vertina tokius pažeidimus griežtai ir taiko atsakomybę“, – paaiškino G. Kalasūnas.

Už chuliganišką vairavimą politikas metus negalės sėsti prie vairo. Jis turi sumokėti ir 225 eurus – tai pusė galimos baudos. Policija už tokį nusižengimą gali skirti iki 550 eurų. Baudą parlamentaras turi sumokėti per 15 dienų.

Kai tik sumokės, – tą pačią dieną negalės sėsti prie vairo, bet P. Gražulis policijos sprendimą žada skųsti, o kol tai darys, važinėti galės.

Prieš keletą metų parlamentaras taikė ir skubiai prašė priimti pataisą, kad iš vairuotojų, kurie kerta ištisinę liniją, nebūtų atimta teisė vairuoti. P. Gražulis tai padarė netrukus po dukros kelių eismo taisyklių pažeidimo, kai ji lenkdama kirto ištisinę liniją.

Tuomet Specialiųjų tyrimų tarnyba Seimą įspėjo, kad skubiai prašydamas priimti pataisą, P. Gražulis turi savo kėslų.