Liepą Lietuvos kariai pradėjo tiesti aštrią vielą pasienyje su Baltarusija, reaguojant į pastaraisiais mėnesiais drastiškai išaugusią nelegalią migraciją.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

„Ukraina išsiuntė humanitarinę pagalbą Lietuvos Respublikai saugumo reikmėms“, – sakoma Ukrainos valstybinės ekstremalių situacijų tarnybos pranešime.

Tarnyba pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip pjaunančios vielos ritiniai kraunami į vilkiką. Pranešime sakoma, kad tai pirma tokia siunta Lietuvai, o daugiau vielos ketinama išsiųsti rugsėjį.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsaką, kuriuo „numatoma padėti Lietuvai įveikti ekstremalios situacijos, susiklosčiusios dėl neteisėtų migrantų iš Baltarusijos teritorijos skaičiaus staigaus padidėjimo, padarinius“.

Tuo įsaku V. Zelenskis įpareigojo vyriausybę suteikti Lietuvai humanitarinę pagalbą priemonėmis, leisiančiomis sustiprinti sienos su Baltarusiją apsaugą.

Ukrainiečių diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba praėjusį mėnesį sakė, kad Kijevo pagalbos prireikė, nes Lietuva „susidūrė su precedento neturinčia migracijos krize“, tačiau neturi pakankamai aštrios vielos.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai atvyko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų, tačiau jų srautas pastaruoju metu smarkiai sumažėjo, leidus pasieniečiams migrantus apgręžti atgal į Baltarusiją.

Dauguma neteisėtai sieną kirsti bandančių migrantų kilę iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Pasieniečiams valdyti situaciją pasienyje šiuo metu padeda ir kariai.

Seimas antradienį pripažino tvoros pasienyje su Baltarusija projektą ypatingos valstybinės svarbos, jam leista taikyti tam tikras viešųjų pirkimų išlygas.