Kasmet rengiamas miesto mero priėmimas abiturientams pirmą kartą bus atviras visuomenei – vyks miesto centre esančioje Atgimimo aikštėje, kuri šiemet tapo neoficialia Europos jaunimo sostinės 2021 ambasada.

Jei planus sujauktų nenuspėjamas pajūrio oras, renginys būtų perkeltas į greta Atgimimo aikštės esančią Juozo Karoso muzikos mokyklą.

„Netrukus egzaminus išlaikę abiturientai kaip pabirę vėrinio perlai pasklis po įvairiausius kraštus. Tikiuosi, kad šis simbolinis abiturientų pasveikinimo, o tuo pačiu – ir atsisveikinimo renginys visiems svarbų etapą pabaigusiems jauniems žmonėms bus žinutė apie tai, kaip jais didžiuojamės, ir priminimas, kad čia, Klaipėdoje, yra gimtasis jų uostas, kuris visada lauks sugrįžtančių“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Į renginį kviečiami visi miesto šimtukininkai, kurių šiemet užderėjo net 118. Tarp jų – net 39 abiturientai, kurių per valstybinius brandos egzaminus pademonstruotos žinios buvo įvertintos trimis ir keturiais šimtukais.

Uostamiesčio abiturientai šiemet gavo 184 šimtukus. Daugiausia jų, kaip ir praėjusiais metais, šiemet pelnė „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientai. Šios mokymo įstaigos įskaitoje – 101 šimtukas (valstybinius brandos egzaminus laikė 143 abiturientai).

Įspūdingi ir dar vienos uostamiesčio švietimo įstaigos – Klaipėdos licėjaus – abiturientų pasiekimai: 35 valstybinius brandos egzaminus laikę abiturientai pelnė net 39 šimtukus.

10 šimtukų gavo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientai, 7 šimtukus pelnė Vydūno, po 6 – Vytauto Didžiojo ir „Vėtrungės“, 4 –„Žemynos“ gimnazijos moksleiviai. Šimtukininkų užderėjo ir kitose miesto gimnazijose: „Varpo“ (3), „Aitvaro“ ir Stasio Šimkaus konservatorijoje – po 2, „Aukuro“ (1), „Baltijos“ (1), Hermano Zudermano (1), Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centre (1).

Šešių klaipėdiečių laikytų valstybinių brandos egzaminų vidurkiai yra aukštesni už šalies vidurkį. Uostamiesčio abiturientams geriau sekėsi informacinių technologijų, chemijos, užsienio kalbų (anglų bei vokiečių), geografijos, fizikos egzaminai.

Klaipėdos miesto savivaldybės duomenimis, pernai uostamiestyje iš 1528 mokyklas baigusių jaunuolių šimtukus gavo 142 moksleiviai, iš viso surinkę 187 šimtukus. Vieno abituriento žinios buvo įvertintos penkiais šimtukais.