Jo nuomone, tai rodo, kad valdantieji, Vyriausybė, nors yra daug garsiai kalbėjusi apie „žaliųjų žmogeliukų“ pavojų, iššūkiui yra nepasiruošusi ir sutrikusi, sienos rimtesne apsauga iš esmės susirūpinta tik dabar, taip pat ir Europos Sąjungos institucijų įtraukimu į problemos prevenciją bei sprendimą.

Eksparlamentarui R. J. Dagiui atrodo, kad valdančiųjų „simpatijos“ yra ne protestuojančių Lietuvos piliečių pusėje.

„Keista stebėti viešoje erdvėje sklindantį politikų entuziazmą „susitvarkant“ ir pasmerkiant protestuojančius prieš prieglobsčio pabėgėliams statybas šalies piliečius ir keistą „santūrią energiją“ stabdant didžiąja dalimi neteisėtus emigrantų srautus. Jėgos struktūros atlieka savo pareigą, bet atrodo, kad valdančiųjų palaikymo susilaukia labiau, kai priemonės taikomos prieš savus?“,– Eltai sakė R. J. Dagys.

Jo vadovaujama Krikščionių sąjunga įsitikinusi, kad Seimo dauguma nesugebėjo laiku ir kvalifikuotai paruošti įstatymo pataisų, būtinų dalinai ir laikinai sprendžiant nelegalių migrantų klausimus.

„Visuomenė supriešinta tarp nuomonės, kad reikia daryti viską, kad nelegalūs migrantai į mūsų šalį nepatektų ir nuomonės, kad juos reikia įsileisti ir kuo greičiau „integruoti“ į Lietuvos bendruomenę. Europos Sąjungos autoritetai problemą mato kaip santykinai nedidelę pabėgėlių krizę. Mato ir sprendimą – teikiant pagalbą, kad greičiau būtų sprendžiami formalūs prieglobsčio prašymo reikalai, bet ne daugiau. To nepakanka“,– memorandume „Dėl nelegalios migracijos ir hibridinio karo prieš Lietuvą“ pareiškė Krikščionių sąjunga.

Ši partija laikosi nuostatos, kad fizinis barjeras, kaip laikinoji priemonė yra būtinas krizei palengvinti, „tačiau iš esmės hibridinio karo baigtį lems politinis klausimo sprendimas“.

„Politinis klausimas yra mūsų, o tuo pačiu ES bei NATO santykiai su Minsku ir Maskva. Priešiškų šalių vadovybė, matydama mūsų sutrikimą ir gebėjimų stoką naudojasi situacija. Europos Sąjunga prieš kelerius metus išgyveno nelegalių migrantų krizę, deja, jos neišsprendė iš esmės, pritaikydama tik „technines“ migracijos palengvinimo priemones. Negebėjimas problemos spręsti iš esmės tik skatina panaudoti migrantus, kaip hibridinio karo priemonę“,– mano Krikščionių sąjunga.

Ji konstatuoja, kad nelegalių migrantų srautas per Baltarusijos-Lietuvos sieną nėra reiškinys, sukeltas Vidurio Rytuose, o koordinuotas hibridinis karas prieš Lietuvą, Europos Sąjungą ir NATO. „Tai rimta grėsmė mūsų saugumui ir nemenkos išlaidos“,– sako Krikščionių sąjunga.

Šios politinės jėgos nuomone, Lietuva ir kitos regiono šalys turėtų pasimokyti iš praeities klaidų. Krikščionių sąjunga mano, kad konstatavę, jog dalyvaujame mums primestame hibridiniame kare, turime patys turėti ir visiems pranešti aiškias savo veiksmų taisykles.

„Žmonėms, kurie iš tiesų ateina būtinos pagalbos, mes turime pasakyti, kad ateinate į šalį, kur žmogus sutinkamas su krikščioniška meile, pasitikėjimu, kad ateinančiojo ketinimai yra geri, su nepriteklių spaudžiamu dalijamasi duona ir pastoge, kiekvienas, kurį prispaudė negandos, gali tikėtis rasti čia krikščionišką atjautą. Jeigu atėjusių tikslai kiti – į juos bus žvelgiama kaip į hibridinio karo dalyvius. Jie turės palikti Lietuvą, o buvimo mūsų šalyje metu jiems nebus suteikta didesnė pagalba, nei gali tikėtis stokojantys Lietuvos gyventojai“,– sakoma memorandume.

Jame teigiama, kad atvykusiems turi būti aiškiai pasakyta, kad jie ateina į NATO teritoriją, kur bus griežtai ginamos visos šios euroatlantinės civilizacijos vertybės ir teritorijos saugumas.

„Migrantams turi būti nedviprasmiškai paaiškinta, kad jie atėjo į teritoriją, kur visos gerybės bei socialinės garantijos yra pelnomos sąžiningu darbu ir tai yra galimybė bei būtina sąlyga“,– pareiškė R. J. Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga.