Pasak jos, Lietuvai susidūrus su nelegalių migrantų krize, būtina priimti ryžtingus sprendimus.

„Dabar laikas ne vaizdingiems pasisakymams, o ryžtingiems veiksmams, turint galvoje, kad kas naktį Lukašenka į Lietuvą „permeta“ kelias dešimtis migrantų, kurie yra tapę įrankiu šio diktatoriaus rankose. Mūsų uždavinys šiandien yra apsaugoti Lietuvos žmones, valstybę. Jeigu viena ar kita klaida būtų padaryta, mes tikrai grįšime ir taisysime ją“, – antradienį Seime atsakinėdama į žurnalistų klausimus kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Nors P. Mačiulis išsakė pastabas ir davė signalą, kad šalies vadovas būtų linkęs vetuoti žmogaus teisių aktyvistų, teisininkų kritikos susilaukusias pastabas, V. Čmilytė-Nielsen tikina, kad bus vykdoma parlamentinė kontrolė, o esant poreikiui, spragas būtų galima ištaisyti rudenį, o prezidentui įstatymą vetavus, būtų šaukiama dar viena neeilinė sesija.

„Jeigu pataisos būtų vetuotos, pirmiausiai reikėtų apsispręsti ar šaukiame dar vieną neeilinę sesiją. Mano supratimu, tą reikėtų daryti, kadangi situacija yra ekstraordinari, mums reikia greitų sprendimų. Tuomet balsuotumėme dėl veto“, – sakė Seimo pirmininkė, kartu pažymėdama, kad šių pataisų esą reikia tam, kad būtų galima apsiginti nuo Aliaksandro Lukašenkos režimo atakų.

„Turime numatyti ir pakankamai greitas procedūras ir deja, pakankamai griežtas. Kitaip realių galimybių apsiginti nuo šių atakų mes neturėsime“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad pastabas dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisų antradienį išsakė Prezidentūros Vidaus politikos grupės vadovas P. Mačiulis.

„Dabar yra didžiulis klausimas, ar vetuoti šitą įstatymą su pasiūlymu, ar vis dėlto, žinant dabartinį kontekstą ir situaciją, pasirašyti prezidentui tokį įstatymą, tikintis, kad Seimas su Vyriausybe jį ištaisys Seimo (sesijos) pradžioje“, – „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo jis.

Prezidento patarėjas sako, kad parlamentas šiomis pataisomis užmiršo žmogaus teisių principus.

„Dabartinė Seimo valdančioji dauguma savo kalbose kas trečią žodį vartoja „žmogaus teises“. Įdomu tai, kad, priimant šį įstatymą, žmogaus teisės turbūt buvo užmirštos ir išmestos į šiukšlių dėžę“, – sakė prezidento vyriausiasis patarėjas.

Dėl šio įstatymo antradienį vyks Prezidentūros inicijuotas susitikimas, kuriame dalyvaus Seimo pirmininkė V. Čmilyte-Nielsen, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius.