Suvažiavime Naisiuose taip pat patvirtinta, kad partijos pirmininko pavaduotojai būtų tvirtinami pirmininko teikimu. Dabar pavaduotojus gali pasiūlyti ir LVŽS skyriai.

Pakeitimų iniciatoriai sako, kad jie padės užtikrinti stabilumą partijoje, tačiau kritikai perspėja, jog Ramūnas Karbauskis šitaip stiprina galimybes išsaugoti partijos pirmininko kėdę ir apsistatyti vadovybę sau lojaliais žmonėmis.

„Šiandien partijos viduje jums siūlomas paprastas ir patogus pasirinkimas – stiprinti vienvaldystę partijoje ir susidoroti su kitaip manančiais arba po vieną, arba netgi ištisais skyriais“, – suvažiavime prieš balsavimus dėl partijos įstatų sakė „valstietis“ Tomas Tomilinas, neseniai įsivėlęs į konfliktą su R. Karbauskiu.

„Pasaulio istorija rodo, kad baisiausios klaidos ir nusikaltimai daromi, kai vadovo aplinkoje nelieka kritinės nuomonės. Būtent tam yra sukurti nepriklausomi nuo vadovo kolegialūs valdymo organai“, – pridūrė jis.

R. Karbauskio kritikai teigia, kad ketverių metų cenzas norint kandidatuoti į partijos lyderius gali būti nutaikytas prieš ekspremjerą Saulių Skvernelį, iki šiol nesantį LVŽS nariu.

Partijos lyderis šią kritiką atmeta, tvirtindamas, kad cenzas reikalingas siekiant, kad „valstiečių“ vadovas turi pažinti partiečius, organizacijos veikimo principus. Anot jo, šis sprendimas brendo jau seniai ir nėra susijęs su jokiais potencialiais konkurentais.

Pasak R. Karbauskio, pirmininko pavaduotojų skyrimo tvarka buvo pakeista, siekiant išvengti situacijų, kai valdyba veikia nedarniai.

2019 metais perrinkus R. Karbauskį „valstiečių“ lyderiu, LVŽS skyriai pasiūlė, o suvažiavimas jo pavaduotoju patvirtino T. Tomiliną.

„Tomo situacija parodė, kad mūsų sistema (...) buvo klaidinga“, – anksčiau BNS sakė R. Karbauskis.

LVŽS suvažiavimas taip pat atmetė T. Tomilino ir keliolikos jo bendražygių pasiūlymą partijos pirmininko kadenciją trumpinti iki dvejų metų, vietoje dabartinių ketverių.

Be to, suvažiavimas patvirtino, kad partijos pirmininkas nuo šiol bus renkamas visuotiniu balsavimu. Artimiausi „valstiečių“ lyderio rinkimai vyks rudenį.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią opozicinę frakciją Seime iš 32 narių, šeši partijos politikai dirba savivaldybių merais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (47)