Būtent po šio laiško sekė ir nutekintas R. Karbauskio laiškas, kuriame kritikuojamas ir V. Sinkevičius.

„Mieli partijos draugai, Jūs esate ant svarbaus pasirinkimo slenksčio: netrukus spręsite kokią partiją norite matyti ir kokiai partijai norite priklausyti. Deja, mano nuomone, partija renkasi susinaikinimo kelią“, – rašė V. Sinkevičius.

Politikas rašė puikiai prisimenąs 2016 metus, kai prisijungė prie partijos.

„Ji buvo atvira, nebijanti kitokios nuomonės, o svarbiausia – tai buvo bendruomenė, kuri norėjo keisti Lietuvą. Tuomet – nesvarbu, ar buvai partijos narys ar ne, partijos pirmininkas ar kandidatas į premjerus – kiekvienas sunkiai dirbo, kad žmonės patikėtų mūsų nuoširdžiu noru kurti geresnę Lietuvą. Ir tauta mumis patikėjo.

Mus rinkosi ne tik miesteliai, bet ir didieji miestai: Kaune nelaimėjome vos vienos vienmandatės, Vilniuje surinkome beveik 15 proc. balsų. Tai buvo komandos pergalė, suteikusi galimybę 4 metus daryti tai, ką manėme esant svarbiausia tuo metu: mažinti alkoholizmą, o tuo pačiu ir smurtą artimoje aplinkoje, šeimose, įvesti ir nuosekliai didinti vaiko pinigus, ieškoti būdų, kad kultūra ir muziejai būtų prieinami kiekvienam vaikui, o skurdas nebebūtų šalies tuštėjimo ir šeimų tragedijų priežastimi“, – rašė V. Sinkevičius.

Sinkevičius: deja, mūsų bendruomenė nusprendė eiti kitu keliu

Politikas pripažino, kad kadencija nebuvo lengva.

„Valdžia iš esmės nėra dovana, tai išbandymas, tad normalu, kad įgyvendinome ne viską, ką norėjome. Tačiau nepaisant visų mūsų oponentų pastangų, padarėme nepaprastai daug. Nors 2020 metais pasirodėme tikrai neblogai, mums nepavyko.

Po pralaimėtų rinkimų partijos dažniausia sėda analizuoti, kokios klaidos buvo padarytos, dėlioti planų, kaip sustiprėti. Deja, mūsų bendruomenė nusprendė eiti kitu keliu“, – teigė V. Sinkevičius.

Jis laiške rašė, kad „vieno žmogaus iniciatyva nuspręsta, kad dabar geras laikas radikalizuotis ir politinį kapitalą kaupti baimės ir pykčio sąskaita“.

„ Vietoj to, kad kalbėtumėme žmonėms apie tai, kas mes esame ir ką darome, mes šaukiame apie tai, kuo mes sakomės nenorį būti ir kaltiname kitus.

Vietoj to, kad ieškotumėme būdų kurti gerovę visuomenei, mes skatiname destrukciją. Mes pamiršome tai, dėl ko žmonės mumis patikėjo. Šioje amnezijoje Jums siūlomas paprastas ir patogus pasirinkimas – stiprinti vienvaldystę partijoje ir susidoroti su kitaip manančiais arba po vieną, arba netgi ištisais skyriais.

Kažkada priešu tapo Viktoras Pranckietis, Panevėžio ir Šilutės skyriai. Visai neseniai šias gretas papildė Tomas Tomilinas, nepaisant visko, ką jis padarė dėl šios partijos, kiekvieno lietuvio bei kiekvienos šeimos. Po šio laiško priešu tikriausiai tapsiu aš, o bet kurią akimirką priešu galite tapti kiekvienas iš Jūsų, jei tik išdrįsite turėti savo nuomonę“, – rašė V. Sinkevičius.

Netiki, kad LVŽS nori tokios ateities

Politikas teigė netikįs, kad jų bendruomenė nori tokios ateities.

„Netikiu, kad tokios ateities nori ir Lietuvos žmonės. Demokratinėje valstybėje autoritarinėmis priemonėmis galima valdyti partiją, bet ne visuomenę. Pilietis – ne partijos narys ar partijos skyrius – jo taip neišmesi“, – rašė V. Sinkevičius.

Politikas pažymėjo, kad jam didelė garbė būti šios partijos dalimi. B

„et ne dėl partijos lyderio, veikiau nepaisant jo. Man garbė priklausyti šiai bendruomenei dėl žmonių, kuriuos lankiau važiuodamas į Lietuvos regionus. Žmonių, kuriuos vadinu kolegomis ir draugais. Žmonių, kurie nuoširdžiai nori statyti Lietuvą. Niekada nepamiršau ir nepamiršiu, kaip nepaisant lyderio nuomonės, partijos suvažiavime pasiūlėte ir balsavote už mane, o galiausiai išrinkote partijos pirmininko pavaduotoju. Man tai buvo dar vienas įrodymas, kad mūsų partija nėra vienas žmogus.

Kad jos variklis yra bendruomenės nariai, turintys skirtingas pozicijas ir gebantys jas išnaudoti stiprinant partiją bei jos vienybę. Netikiu, kad vos per daugiau nei dvejus metus viskas pasikeitė ir dabar partijoje liko tik viena „teisinga“ nuomonė. Netikiu, kad perbėgėliai iš kitų partijų dabar svarbesni, nei atsidavę skyriai ar ilgamečiai jos nariai, kurie ištikimybę partijai – pabrėžiu, partijai o ne vadui – įrodė sunkiu darbu“, – rašė V. Sinkevičius.

Politikas apeliavo ir į sprendimus, kuriuos partijos nariams teks priimti per suvažiavimą. Turimas mintyje klausimas dėl partijos įstatų pakeitimo.

„Netrukus balsuosite (Liepos17-ąją), kokią partiją matote: destruktyvią, pagiežingą ir kuriančią intrigas ar vis dėl to pagarbią, sunkiai dirbančią ir ginančią argumentuotas nuomones.

Balsuosite ne dėl asmenybių, o dėl principų, kuriais partija bus valdoma ateityje.

Nepasiduokite peršamai nuomonei, kad kitose Lietuvos partijose irgi nėra demokratijos arba kad teisininkai žino geriau už Jus. Kiekvienas sprendimas, ribojantis Jūsų pačių teisę daryti įtaką partijos vadovybės sprendimams, ilgalaikėje perspektyvoje yra partijos griovimas. Viliuosi, kad pasirinksite kurti, o ne griauti“, – rašė V. Sinkevičius.

Kitu atveju, pasak politiko, jam „būtų velniškai skaudu“.

„Nes Jūsų palaikymas visuomet buvo galia, kuri kurti skatino mane. Nenustokite bendrauti tarpusavyje, ieškokite atsakymų ir geriausių sprendimų net jei atrodo, kad partijos vadovybė Jūsų negirdi. Jūs esate stipresni nei Jums atrodo. Nors ir nesu Lietuvoje, Jūs žinote mano telefono numerį. Visuomet džiaugiuosi galėdamas atsiliepti į kolegų ir draugų skambučius“, – teigė V. Sinkevičius.