Kaip nurodoma publikacijoje, kameros iki šiol neveikia, nes vis dar sprendžiami duomenų apsaugos aspektai.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) Teisės skyriaus patarėja Margarita Valčiukė „Kauno dienai“ patvirtino, kad inspekcija iki šiol nėra davusi leidimo. Anot jos, atlikus poveikio duomenų apsaugai vertinimą, nustatyta trūkumų, kurie vis dar nepašalinti.

„Pažymėtina, kad VDAI nustatyti trūkumai yra susiję ne su asmens duomenų tvarkymo saugumu, o su asmens duomenų tvarkymo tinkamu įteisinimu, asmens duomenų apimties nustatymu ir jų saugojimo laikotarpiais", – komentavo M. Valčiukė.

„Kauno dienos“ teigimu, dėl užsitęsusio sistemos paleidimo nei savivaldybė, nei policija savo kaltės neįžvelgia –tvirtina, kad nuostolių dėl to miestas nepatiria.

Pernai gegužę Nacionalinio kibernetinio saugumo centro nustatė, kad Kinijos gamintojų „Hikvision“ ir „Dahua“ vaizdo stebėjimo kameros turi saugumo spragų, leidžiančių nesunkiai jas valdyti per nuotolį ir vykdyti stebėjimą, o programinė įranga atnaujinama serveriuose Rusijoje.

Gamintojo atstovas Lietuvoje tuomet teigė, kad NKSC specialistų nustatyti kamerų saugos trūkumai bus šalinami.

BNS primena, kad apie 240 vaizdo stebėjimo kamerų sistema Kauno mieste pradėta įrengti 2019-ųjų rudenį. Šios kameros turėtų užtikrinti viešųjų erdvių saugumą, greitesnį bei efektyvesnį incidentų išaiškinimą ir ir spūsčių gatvėse mažinimą.

Vaizdo stebėjimo kameros įrengiamos prie pagrindinių įvažiavimų į miestą, ties tiltais ir prietilčiais, šviesoforais reguliuojamose didžiosiose sankryžose, pritvirtintos prie troleibusų kontaktinio tinklo atramų, taip pat parkuose, požeminėse perėjose. Visame mieste numatyta kelios dešimtys vietų.

Kai kur ant stulpų bei atramų įrengiama po keliolika vaizdo stebėjimo įrenginių.

Vaizdo kameromis užfiksuota medžiaga bus saugoma, tad, įvykus nelaimei, avarijai ar nusikaltimui, padės išaiškinti įvykį.

Kauno savivaldybės su bendrove „Telia Lietuva“ sudaryta 840 tūkst. eurų vertės vaizdo stebėjimo sistemos įsigijimo ir eksploatavimo sutartis galios penkerius metus. Jai pasibaigus, kameros pereis miesto žinion.