Atsistatydinimo pareiškimą įteikė ir laikinai direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Sigitas Sodonis. Jie abu nurodė, kad palikdami tarnybą išeina į pareigūnų valstybinę pensiją.

Prašymus dėl pasitraukimo iš pareigų jie įteikė ketvirtadienį, kai po atlikto tarnybinio patikrinimo buvo supažindinti su Kalėjimų departamento įsakymu. Jame buvo įvertinta situacija įkalinimo įstaigoje po skandalingojo dviejų kalinių pabėgimo.

Atnaujinta 18.20 val.. Ketvirtadienio popietę Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininkas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Jevgenijus Chleborodovas patenkino D. Sušinsko prašymą ir atleido jį iš užimamų pareigų. Jis valstybės ir vidaus tarnyboje yra išdirbęs daugiau kaip 28 metus.

Kalėjimų departamentas nurodė, kad šiuo metu Valstybės saugumo departamentas (VSD) atlieka papildomą D. Sušinsko tikrinimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, todėl vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu jis toliau savo pareigų vykdyti negali.

„Jam siūlomos kitos pareigos, kurioms eiti nereikalingas darbas su slapta informacija“, – pažymėjo Kalėjimų departamentas.

Anot jo atstovų, D. Sušinskas, negalėdamas atlikti įstaigos vadovo funkcijų, nesinaudodamas įslaptinta informacija, gali būti perkeliamas į kitas pareigas, kurioms nenustatytas leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija reikalavimas, o jeigu nėra pareigų, į kurias šis asmuo galėtų būti perkeltas, arba jis su jomis nesutinka –nušalinamas nuo pareigų.

„D. Sušinskas į kitas pareigas perkeliamas arba nušalinamas nuo pareigų VSD tikrinimo terminui“, – pabrėžė Kalėjimų departamentas.

Tačiau tokia galimybe D. Sušinskas nepanoro pasinaudoti.

D. Sušinskas Pravieniškių pataisos namams vadovavo nuo 2019 m. sausio, prieš tai jis ėjo direktoriaus pavaduotojo pareigas. Su juo Delfi nepavyko susisiekti.

D. Sušinskas taip pat yra apklaustas kaip specialusis liudytojas šiuo metu atliekamame ikiteisminiame tyrime, kurio metu aiškinamasi, kaip įkalinimo įstaigoje nedirbantiems nuteistiesiems buvo mokami atlyginimai už darbą.

Situaciją Pravieniškių pataisos namuose įvertino ir už įkalinimų įstaigų veiklą atsakingas teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

„Tai, kad Kalėjimo departamento vadovybė po atlikto tarnybinio patikrinimo padėjo tašką ir nusprendė skirti nuobaudas pareigūnams, problemų neišspręs ir iššūkių nemažės. Faktas, kad VSD atlieka Pravieniškių vadovo atžvilgiu tikrinimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, rodo situacijos rimtumą. Pasitikiu atsakingomis institucijomis ir jų atliekamais procesais. Būtinas atskiras dėmesys šiai įkalinimo įstaigai ir personalo patikimumui“, – feisbuke rašė jis.

Po tarnybinio patikrinimo buvo paskelbta, kad į darbą ketvirtadienį sugrąžintas D. Sušinskas toliau negalės vadovauti didžiausiai Lietuvoje įkalinimo įstaigai. Aatlikus tarnybinį patikrinimą net 10 pataisos pareigūnų buvo įteikti pranešimai dėl galimo tarnybinio nusižengimo.

„Atsižvelgus į tarnybinio patikrinimo rezultatus, pareigūnų tarnybos eigą, tyrimą atlikusi komisija nustatė, jog 8 pataisos pareigūnai netinkamai vykdė tarnybines pareigas ir neatliko būtinųjų veiksmų, kuriuos turėjo ir galėjo atlikti įpareigoti teisės aktų“, – pranešama, kad komisija siūlo aštuoniems Pravieniškių pareigūnams skirti nuobaudas: septyniems pareigūnams siūloma skirti pastabas, ir vienam – tiesiogiai tame poste tarnybą vykdžiusiam pareigūnui – papeikimą.

Tyrimas buvo pradėtas po įvykių, kai du kaliniai iš Pravieniškių pataisos namų trečiojo sektoriaus pabėgo gegužės 14 d., išpjovę patalpos lango apsaugines grotas bei perlipę vidinio perimetro tvorą.

Vienam nuteistųjų Rolandui Kazakevičiui už pabėgimą skirta metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kitam kartu pabėgusiam nuteistajam Egidijui Žilinskui skirtas metų laisvės atėmimas. Subendrinus bausmes už ankstesnius nusikaltimus, R. Kazakevičiui atitinkamai skirtas ketverių metų ir aštuonių mėnesių, E. Žilinskui – dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimas.

R. Kazakevičius pas seserį į Pakruojo rajone esantį kaimą iš Kauno nuvažiavo taksi automobiliu, jo vairuotojui pinigų už nuvežimą nesumokėjo ir taip jį apgavo.

„Tą pačią dieną, kai jis nuvažiavo pas seserį, buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Iš pataisos įstaigos bėgo, nes norėjo pabūti laisvėje“, – rašoma teismo nuosprendyje.

E. Žilinskas teismui tvirtino, kad bėgti per apsaugines grotas sugalvojo abu, nes kito kelio pabėgti nebuvo. Pabėgęs jis ėjo savo namų link, kur seniau gyveno. Eidamas sutiko pažįstamą merginą ir nuėjo pas ją. Būnant pas merginą jį sulaikė policijos pareigūnai. Jis taip pat nurodė, kad iš pataisos įstaigos bėgo dėl to, kad norėjo pabūti laivėje.