Kaip ketvirtadienį pranešė Kalėjimų departamentas, atlikus tarnybinį patikrinimą net 10 pataisos pareigūnų buvo įteikti pranešimai dėl galimo tarnybinio nusižengimo.

„Atsižvelgus į tarnybinio patikrinimo rezultatus, pareigūnų tarnybos eigą, tyrimą atlikusi komisija nustatė, jog 8 pataisos pareigūnai netinkamai vykdė tarnybines pareigas ir neatliko būtinųjų veiksmų, kuriuos turėjo ir galėjo atlikti įpareigoti teisės aktų“, – pranešama, kad komisija siūlo aštuoniems Pravieniškių pareigūnams skirti nuobaudas: septyniems pareigūnams siūloma skirti pastabas, ir vienam – tiesiogiai tame poste tarnybą vykdžiusiam pareigūnui – papeikimą.

Nuo ketvirtadienio Kalėjimų departamento direktoriui patvirtinus tarnybinio patikrinimo išvadą, Pravieniškių pataisos namų direktoriaus D. Sušinsko ir laikinojo pavaduotojo Sigito Sadonio nušalinimai nuo pareigų atšaukti ir pareigūnai grąžinti į tarnybą.

Be to, šiuo metu Valstybės saugumo departamentas (VSD) atlieka papildomą pataisos namų vadovo D. Sušinsko tikrinimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, todėl vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu jis toliau savo pareigų vykdyti negali.

„Jam siūlomos kitos pareigos, kurioms eiti nereikalingas darbas su slapta informacija“, – pažymėjo Kalėjimų departamentas.

Pasak pranešimo, D. Sušinskas, negalėdamas atlikti įstaigos vadovo funkcijų, nesinaudodamas įslaptinta informacija, gali būti perkeliamas į kitas pareigas, kurioms nenustatytas leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija reikalavimas, o jeigu nėra pareigų, į kurias šis asmuo galėtų būti perkeltas, arba jis su jomis nesutinka –nušalinamas nuo pareigų.

„D. Sušinskas į kitas pareigas perkeliamas arba nušalinamas nuo pareigų VSD tikrinimo terminui“, – pabrėžė Kalėjimų departamentas.

Du kaliniai iš Pravieniškių pataisos namų trečiojo sektoriaus pabėgo dar gegužės 14 d., išpjovę patalpos lango apsaugines grotas bei perlipę vidinio perimetro tvorą.

Egidijus Žilinskas ir Rolandas Kazakevičius
Foto: Kalėjimų departamento nuotr.

Vienam nuteistųjų Rolandui Kazakevičiui už pabėgimą skirta metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kitam kartu pabėgusiam nuteistajam Egidijui Žilinskui skirtas metų laisvės atėmimas. Subendrinus bausmes už ankstesnius nusikaltimus, R. Kazakevičiui atitinkamai skirtas ketverių metų ir aštuonių mėnesių, E. Žilinskui – dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimas.

R. Kazakevičius pas seserį į Pakruojo rajone esantį kaimą iš Kauno nuvažiavo taksi automobiliu, jo vairuotojui pinigų už nuvežimą nesumokėjo ir taip jį apgavo.

„Tą pačią dieną, kai jis nuvažiavo pas seserį, buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Iš pataisos įstaigos bėgo, nes norėjo pabūti laisvėje“, – rašoma teismo nuosprendyje.

E. Žilinskas teismui tvirtino, kad bėgti per apsaugines grotas sugalvojo abu, nes kito kelio pabėgti nebuvo. Pabėgęs jis ėjo savo namų link, kur seniau gyveno. Eidamas sutiko pažįstamą merginą ir nuėjo pas ją. Būnant pas merginą jį sulaikė policijos pareigūnai. Jis taip pat nurodė, kad iš pataisos įstaigos bėgo dėl to, kad norėjo pabūti laivėje.