„Lūžęs medis užvertė rotušės aikštę“, – informavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Vairuotojai priversti apvažiuoti nugriuvusį medį kirsdami rotušės aikštę, kuria automobilių eismas įprastai nėra galimas.

Apie incidentą Kauno rotušės aikštėje ugniagesiai pranešimo kol kas negavo, tačiau teigė, kad dėl audros pranešimų apie nuvirtusius medžius gauta jau ne vienas. Taip pat ugniagesiai išvykę į gaisrą Martinavos kaime, kur nuo žaibo užsiliepsnojo pastatas.

Kauniečiai džiūgauja, kad pagaliau prapliupo lietus, tačiau meteorologai tikina, kad lietus kaitros nepažabos, orai išliks tropiniai.

„Ilgai laukta liūtis Kaune!“, – dalinosi vaizdo įrašu kaunietis.

„Pagaliau lyja, galima pakvėpuoti normaliu oru“, – džiaugėsi kita kaunietė.

Kiti dalinasi vaizdais iš vėl plaukiančių Kauno gatvių, kur susirinkęs lietus kliudo normalų automobilių eismą. Automobiliai plaukia pro pagrindines miesto gatves.

Remdamiesi eumetrain.org drėgmės žemėlapiu, „Facebook“ grupės „Oras ir klimatas“ orų entuziastai tikina, kad oro masė tropinė ir ji šiandien daugiausia pietrytiniuose rajonuose sukauptą drėgmę pavers į smarkias liūtis ir perkūnijas, tikina, kad gali pasitaikyti ir ledukų, tačiau atokvėpio nuo karščių iki savaitgalio nebus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) išplatino ir įspėjimus, kad likusi savaitė bus itin karšta, o dalyje Lietuvos termometrų stulpeliai kils ir iki 34 laipsnių karščio.

Meteo.lt duomenimis, Lietuvą ir toliau alins tropinis karštis, bus tvanku, o perkūnija ir lietus Kaune numatomas visą likusį antradienį.

Liepos 14-os naktį kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Temperatūra 17–22 laipsniai. Dieną daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur smarkus, vietomis su perkūnija. Kai kur galima kruša. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 15-os dieną vietomis trumpai su perkūnija palis. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 16-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 18–23, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 17-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 18 d. vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 16–21, dieną 26–31 laipsnis šilumos.

Daugiau skaitykite: kaunas.kasvyksta.lt

Kaitros alinamą Lietuvą antradienio vakarą užklupus audrai bei krušai ir pasipylus lietui, apie elektros netekimus pranešė maždaug 5 tūkst. vartotojų vartotojų.

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovas Paulius Kalmantas BNS teigė, kad gyventojų be elektros kol kas daugiausia Kauno ir Utenos regionuose.

Pasak jo, Utenos regione elektros neturi 1,8 tūkst. vartotojų, Kauno – 1,7 tūkst.

Iš visos Lietuvoje dėl liūties ir audros elektros neteko apie 5 tūkst. vartotojų.

„Kauno regione šiuo metu fiksuojami pirmi gedimai: šeši aukštos įtampos ir 45 žemos įtampos linijose. Kadangi ten ką tik praūžė ta audra, tai vartotojų, likusių be elektros, skaičiaus dar nėra nustatyta. Dėsime pastangas elektros tiekimą atstatyti kuo greičiau“, – BNS sakė jis.

P. Kalmantas pabrėžė, kad bus stengiamasi energijos tiekimą atstatyti operatyviai, nes kai kuriuos gedimus sutvarkyti galima nuotolinio valdymo būdu.

Tuo tarpu liūties nuplautame Klaipėdos regione fiksuojami pavieniai gedimai: „Panašu, kad (liūtis – BNS) elektros tinklui neturėjo įtakos“.

P. Kalmantas be kita ko pripažino, kad elektros netekimai vasarą dėl liūčių ir audrų dažnai paistaiko.

„Bet tai yra visiškai normalu – kiekvieną vasarą, kai tik būna perkūnija, praeina audra, būna žmonių, netekusių elektros“, – BNS sakė ESO atstovas.