Kaip portalą informavo premjerės I. Šimonytės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, ministrė pirmininką liepos 6–ąją praleis kartu su artimaisiais, kurie grįžo iš užsienio.

Dalyvauti nežada ir sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, nes turi kitų planų – žada dalyvauti kitame renginyje.

Prezidentūra Delfi praėjusią savaitę paaiškino, kam šįkart buvo išsiųsti kvietimai į priėmimą.

„Prezidentas G. Nausėda tęsia kurį laiką nutrūkusią tradiciją Valstybės dienos proga rengti priėmimus Prezidentūroje. Ši sena tradicija skirta suburti ir pagerbti valstybei nusipelniusius žmones iš skirtingų valstybės gyvenimo sričių ir skirtingų Lietuvos regionų. Šiemet Valstybės diena sutampa su karantino pabaiga, taigi, atsiranda dar vienas, papildomas šventės dėmuo, susijęs su pasibaigusiu sunkios kovos su pandemija etapu.

Į priėmimą Valstybės dienos proga Prezidentas kviečia Lietuvos valstybingumui ir šalies reputacijos stiprinimui nusipelniusius kultūros, meno, mokslo pasaulio, akademinės bendruomenės, verslo, valdžios ir valstybės institucijų, diplomatinio korpuso, žiniasklaidos, religinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, pvz. vienijančių žmones su negalia, švietimo ir ugdymo bendruomenių atstovus. Visi Seimo nariai pagal tradiciją yra pakviesti į svarbiausią Valstybės dienos iškilmių dalį – Vėliavų pakėlimo ceremoniją. Joje šiemet dalyvaus ir garbūs svečiai – Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Charles‘is Michelis ir Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis“, – atsakė Prezidentūros atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.