„Ir vėl anūkas senelį bando padaryti valstybės vadovu.

Vytautas Landsbergis sako, kad jo, kaip Aukščiausios Tarybos pirmininko, pripažinimas šalies vadovu yra valstybės prestižo reikalas. Istoriją perrašyti užsimojęs buvęs Aukščiausios Tarybos pirmininkas pamiršta, kad net jo paties rengtas tuometinis Laikinasis Pagrindinis Įstatymas (taip tuomet vadinosi laikinoji Konstitucija) jo anaiptol nevadino valstybės vadovu“, – feisbuke rašė R. Karbauskis.

Savo įraše jis atkreipė dėmesį į Konstitucinio Teismo pareiškimą, kad „pagal Konstituciją įstatymų leidėjui neleidžiama nustatyti tokio teisinio reguliavimo, kuriuo būtų paneigtas individualus, nuo visų kitų valstybės pareigūnų teisinio statuso besiskiriantis Respublikos Prezidento teisinis statusas ir sudarytos teisinės prielaidos kurį nors kitą asmenį prilyginti Respublikos Prezidentui – valstybės vadovui.“

„Taigi, joks kitas asmuo, kuris nebuvo tokiu išrinktas, negali būti prilygintas valstybės vadovui“, – teigė R. Karbauskis.

Ne postai kelia valstybės prestižą

Politikas rašė, kad ne postai ir politikų pareigos kelia valstybės prestižą.

„O švietimas ir išsilavinimas, klestinti ekonomika (2 milijardų ekonomikos gaivinimo plano skaidrumą ekspertai įvertino 1 balu iš 6 galimų), žmogaus vertės suvokimas (kontrastas, bet valdžia, žadėjusi klausytis žmonių prieš rinkimus, dabar pas juos, mitinguojančius, net neišeina). Kada matai kaip elgiasi valdžia, akivaizdu, kad valdžiai tikrai nerūpi joks valstybės prestižas“, – teigė R. Karbauskis.

Jo nuomone, „valdžiai rūpi tik skambiais titulais apdovanoti savus (na ir kas, kad atgaline data), dekriminalizuoti narkotikus, reformuoti Seimo tualetus, pakeisti nepilnamečiams lytį, prailginti alkoholio prekybos laiką ir įteisinti homoseksualų šeimas“.

„ Tokie yra šią savaitę besibaigiančios Seimo pavasario sesijos darbai, kuriuos visi prisimename. Daugiau darbų nebuvo matyti. Net diskusijų apie juos nebuvo.

Landsbergis jau seniai painioja save su visa Tauta ir jaučiasi turintis galią nuspręsti už ją, ko jai reikia, nes „kaimietukai“ ir „šunauja“ juk nieko nesupranta. Jam nepavyksta garbingai nulipti nuo pakylos, ant kurios jis užlipo nepriklausomybės aušroje.

Niekada jis nenorėjo dalintis garbe, nei džiaugtis su savo bendražygiais drauge nuveiktais darbais, negana to privatizavo laisvę, privatizavo Sąjūdį, visus kitus paversdamas arba Tautos, arba savo asmeniniais priešais. Beje, čia jis deda lygybės ženklą. O šiandien, kada konservatoriai valdžioje ir atrodytų, kad viską bus galima pasitvarkyti taip, kaip norisi, trukdo tik Prezidentas Gitanas Nausėda ir nenorinti priimti brukamų vertybių Tauta“, – rašė R. Karbauskis.

Siūloma suteikti valstybės vadovo statusą

Kaip rašė ELTA, pavasario sesijos pabaigoje valdantieji įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą.

Registruotame projekte siūloma įtvirtinti, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

Projektą parengė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės frakcijos seniūnė Seimo narė Ieva Pakarklytė, Seimo narė konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Pirmadienį registruotame projekte siūloma įtvirtinti, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

Opozicijos atstovai kritiškai vertina šią valdančiųjų iniciatyvą ir paramos balsuojant nežada.

Prezidentūra tvirtina, kad sprendžiant vėl Seime diskusijas keliantį klausimą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, svarbiausia priimti politinį sprendimą.

„Yra tam tikra skola pirmajam mūsų atkurtos valstybės vadovui.

Nepasakant iki galo, koks jo statusas buvo... Jeigu Seimas priimtų politinį sprendimą, manome, kad tai būtų priimtina visoms pusėms ir gal padėtų tašką tose diskusijose“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė šalies vadovo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.