„Šiandien, manau, kad tvarkomės gerai ir nepaisant žinių apie delta atmainą, sistema ir infrastruktūra dirba taip, kaip turėtų dirbti.

Tebemanau, kad birželis galėtų būti paskutinis karantino mėnuo“, – žurnalistams penktadienį, gavęs antrą „Astra Zeneca“ skiepą, sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, karantinas, kuris greitu laiku, tikėtina, bus nutrauktas, ateityje gali būti pratęstas dėl įvairiausių priežasčių. Kita vertus, akcentavo jis, karantino pabaiga gali ateiti anksčiau nei liepos mėnuo.

„Jeigu taip sutaps, kad bus galima kažkiek dienų paankstinti, tai aišku, kad Vyriausybė tą padarys, bet padarys bendru sutarimu. Turime jaustis tvariai ir nuosekliai. Negalima čia dabar „pasileisti plaukus“ ir daryti viską. (...) Man svarbu, kad būtų sistemiškai ir užtikrintai“, – teigė ministras.

A. Dulkys pažymėjo, kad Lietuvoje nustačius delta atmainą šiuo metu yra svarbiausia užkardyti ir taikyti prevencines priemones, kad ji neplistų.

„Tai, kaip šiandien dirba mūsų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, mane tenkina, tai yra teisingi veiksmai – visiškai identifikuota visa seka žmonių“, – sakė A. Dulkys.

Ketvirtadienį pranešta, kad Lietuvoje, atlikus sekoskaitos tyrimus, laboratorijos aptiko pirmąjį užsikrėtimo delta, dar vadinama „indiškąja“, koronaviruso atmaina atvejį. Tai įvežtinis atvejis – asmuo į Klaipėdą atvyko iš Uzbekistano, koronavirusinė infekcija (COVID-19 liga) jam patvirtinta atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.