Tai – Kauno rajono savivaldybės akcija, kurios tikslas – paskiepyti vyresnius, vienišus, neturinčius galimybių atvykti į vakcinavimo centrus, nutolusiose vietovėse gyvenančius žmones.

„Esu nuoširdžiai dėkingas Andriui ir Arūnui, kurie sutiko neatlygintinai pareklamuoti mūsų akciją. Šie sportininkai yra mūsų kraštiečiai, todėl jų autoritetingas žodis svarbus ir jaunimui, ir pagyvenusiems žmonėms“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pirmieji mobilaus skiepų autobusiuko sulaukė Čekiškės bei Vilkijos apylinkių seniūnijų gyventojai. Kaip tik iš šios seniūnijos Padauguvos kaimo yra kilęs A. Gudžius. Per pusdienį „Johnson & Johnson“ firmos vakcinomis paskiepyti 105 gyventojai. Įpusėjus skiepijimo procesui, teko papildyti vakcinos atsargas. „Manėme, kad pirmą akcijos dieną žmonių bus mažiau“, – sakė Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Valdas Oniūnas.

Čekiškės seniūnijoje esančiame Liučiūnų kaime į gyvą eilutę stojo 41 gyventojas. Daugelis jų tvirtino, kad skiepytis viena vakcinos doze yra patogu. Čekiškės miestelyje tądien paskiepyti 45 žmonės.
Vėliau skiepų autobusiukas pasuko Vilkijos apylinkių seniūnijos link.

Daugėliškių ir Purviškių kaimuose paskiepyta 19 asmenų. Skiepytis norėjo įvairaus amžiaus žmonės, tačiau daugiausia buvo senjorų. „Mūsų vaikai jau pasiskiepijo, tai daryti paragino ir mane su žmona“, – pasakojo Čekiškės gyventojas Jonas.

Mobilusis skiepų autobusiukas seniūnijas lankys kiekvieną savaitę, dažniausiai jis užsuks į atitolusius kaimus, vienkiemius. Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius pabrėžė, kad, organizuojant tokias akcijas, ypač svarbus vaidmuo tenka seniūnams. „Jie privalo operatyviai informuoti gyventojus apie akciją, taip pat organizuoti judėjimo negalią turinčių senjorų pavėžėjimą. Ir dar svarbu tinkamai parengti patalpas, pakviesti savanorių, užtikrinti, kad būtų geriamojo vandens, pakankamai vietų atsisėsti“, – kalbėjo direktorius.

Birželio 17-ąją susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Kauno rajone per 2 savaites siekė 87,1 naujo COVID-19 atvejo. uo šios ligos rajone paskiepyta daugiau kaip 44 proc. gyventojų. Vyresnių kaip 80 metų jau paskiepyta – 50,8 proc., 45 m. ir vyresnių – 52,9 proc., 25 m. ir vyresnių – 40,7 proc., teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.