Viena iš grupės narių Ieva Makauskaitė nusprendė pasidalyti nemalonia patirtimi savo feisbuko paskyroje. Pasak jos, ši patirtis labai sukrėtė ir buvo baisu pagalvoti, ką toks pykčio pritvinkęs žmogus galėtų padaryti sutikęs homoseksualų asmenį. Ji sutiko savo feisbuko įrašu pasidalyti ir su „Delfi“ redakcija.

„Vakar grojome gatvėje prie Kudirkos paminklo. Vienos pertraukėlės metu priėjo treninguotas vyras ir paklausė „Jūs už p***rus ar prieš?“, mes jam nieko neatsakėme, tačiau jam dar kartą paklausus „Atsakykite, ar jūs už p***rus, ar prieš, nes aš turiu reples“ ir parodžius, kad rankoje laiko dideles senas metalines reples, kurias paėmė į kumštį lyg būtų pasiruošęs trenkti, pajutome, jog vyriškis atrodo įtartinai ir kelia pavojų.

Man pradėjus trauktis, kolegė šūktelėjo „Filmuok!“. Pradėjus daryti įrašą, vyriškis užsidėjo gobtuvą ir kaukę, kad nesimatytų veido, ir pradėjo eiti artyn. Mes, žinoma, traukėmės, o pilietis vijosi, agresyviai kartodamas tą patį klausimą, kolegei grasino replėmis. Visgi šį asmenį pavyko nufilmuoti, o nemalonią situaciją nuramino du prospektu einantys vaikinai, paprašius jų pagalbos. Po apsižodžiavimo su jais, vyriškis nuėjo tolyn, laikydamas rankoje reples“, – apie nemalonią istoriją rašė ji.

„Paskambinusios policijai, pranešėme apie įtartiną asmenį Gedimino prospekte, kuris elgiasi agresyviai, tačiau po 20 min. laukimo pareigūnai perskambino ir pranešė, jog neatvyks, nes gavo kitą iškvietimą. Užregistravo atvejį ir pasiūlė parašyti pareiškimą. Svarstėme, ką toliau daryti tokioje situacijoje. Ar mūsų pareiškimas ką nors gali pakeisti, nes juk fiziškai nenukentėjome?

O galbūt kas nors žinote šį asmenį? Ar galite padėti atpažinti?

Mus ši patirtis sukrėtė, pasijutome labai nesaugiai, tad dalinamės istorija ir linkime būti atsargiems. Baisu pagalvoti, kas būtų nutikę, jeigu būtume nepalankiai atsakiusios į keistus vyriškio klausimus, arba ką toks neapykantos apimtas asmuo galėtų padaryti, gatvėje atpažinęs homoseksualų žmogų“, – savo patirtį apibendrino ji.

Policija incidento kaltininko nerado

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas „Delfi“ patvirtino, kad buvo gautas pranešimas apie agresyviai nusiteikusį vyrą Vilniaus centre.

„Kad buvo homofobiškai nusiteikęs, tokios informacijos neturėjome. Tačiau buvo pranešta, kad vyriškis grasino ir bandė pastumti merginą, bet šalia buvę jaunuoliai jai padėjo. Galiausiai tas vyras pasišalino. Pareigūnams buvo nurodyti vyro požymiai ir žinau, kad jie labai greitai į įvykio vietą atvyko.

Bandė pagal tuos nurodytus požymius vyriškio ieškoti, kad galėtų nustatyti visas aplinkybes, bet jis jau buvo pasišalinęs ir nepavyko jo surasti. Kiek žinau, mergina žadėjo rašyti pareiškimą, bet negaliu patvirtinti, ar parašė“, – komentavo atstovas.

T. Bražėno teigimu, iš įvykio vietos pasišalinęs vyras nuėjo Seimo link.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Tėvų linija8 800 900 12I-VII 9.00-13.00 val. ir 17.00-21.00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi savanoriai konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.