„Labai lengva žmones sukviesti į tokius mitingus ir maršus, kada žmonėms nėra gerai gyventi. Ar žmonės iš tikrųjų turi darbą, ar jie gauna pakankamą atlyginimą, ar jie gali išlaikyti savo vaikus ir savo šeimas? Ar pakankamai valstybė investuoja į šeimų gerovę Lietuvoje? Į daugelį šių klausimų atsakymas būtų vienas – ne. Ir tada labai lengva žmones sukviesti, jais manipuliuoti, juos paskatinti eiti prieš valdžią, sakant, kad negeri sprendimai. Reikia žvelgti kur kas plačiau“, – „Žinių radijui“ sakė socialdemokratė.

„Tokie procesai vyksta ir tada, kada nėra valdžios dialogo su žmonėmis, – tai yra blogiausia. Kada tiesiog nesiklausoma, negirdima jų nuomonės arba labai arogantiškai nuomonė atmetama ir pasakoma, kad jie kelia kažkokius reikalavimus ir kad mes į juos neatsižvelgsime ir nediskutuosime. Tai yra pats blogiausias variantas“, – akcentavo V. Blinkevičiūtė ir kritiškai įvertino Kauno bei Vilniaus savivaldybes, kurios atsisakė išduoti leidimus surengti kelis, skirtingas idėjas propaguojančius renginius.

„Neturėtų taip būti, kad Kauno ir Vilniaus savivaldybės uždraudžia mitingus, susirinkimus, tarsi bijodami kitos nuomonės. Kokiu keliu mes pradėjome eiti? Vilnius nedavė leidimo (šeimų maršui – ELTA), žmonės vis tiek susirinko, galbūt net pažeisdami tvarką... Kauno savivaldybė nedavė leidimo „Pride“ paradui. Tai nėra gerai, einama prie tokio dalyko, kad, jei žmonės turi kitą nuomonę, tai reiškia kažkaip ją uždrausti“, – apibendrino ji.

LSDP pozicija – nepalaikyti alkoholio kontrolės švelninimo

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia nepalaikanti Seime pateiktų alkoholio kontrolės švelninimo pataisų. Pasak europarlamentarės, reikėtų atsižvelgti į šalyje matomą suvartojamo alkoholio statistiką ir vartojimo mažėjimo tendencijas. Visgi socialdemokratei klausimų taip pat sukėlė tai, kad šias pataisas rengusi Liberalų sąjūdžio (LRLS) frakcija jas į Seimo darbotvarkę įtraukė dieną prieš posėdį.

„Nesuprantu, kodėl dabartiniai valdantieji, šiuo atveju, liberalai, pasiūlė, taip greitai iš vakaro užregistravo alkoholio kontrolės liberalizavimo pataisas. Vakar jau staigiai darė pateikimą. Kodėl antrą kartą lipama ant to paties grėblio? Negi nebuvo pasimokyta iki tol? Negalima tokių rimtų dalykų daryti taip staigiai. Mūsų politinė darbotvarkė tampa vienos partijos įkaitais“, – „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė pažymi, kad statistikoje esą matomos tam tikros vartojimo mažėjimo tendencijos, todėl liberalai, jos nuomone, prieš registruodami pataisas, turėjo kur kas išsamiau susipažinti su esama situacija, skirti laiko analizei.

„Turime įvertinti esamą situaciją. Kokią naudą davė priimti sprendimai prieš keletą metų dėl prieinamumo, reklamos, galimybės įsigyti nuo tam tikro amžiaus. Pasižiūrėkime tam tikrus Pasaulio sveikatos organizacijos skaičius, kurie rodo, kad iš tikrųjų sumažėjo alkoholio suvartojimas“, – sakė europarlamentarė.

Todėl politikė patikino, kad socialdemokratai šiuo metu nepalaiko liberalų pateiktų pataisų. LSDP pirmininkė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu galiojančius alkoholio kontrolės įstatymus esą palaiko didelė dalis Lietuvos gyventojų.

„Kol kas socialdemokratų pozicija yra tokia, kad nepalaikys tų pakeitimų. Be abejo, tai naudos tikrai neatneš. Nežinau, ar čia bus labai didelis džiaugsmas, kad kažkas galės butelį alkoholio nusipirkti sekmadienį vakare. Tačiau žiūrėkime, kad didžioji dalis Lietuvos žmonių iš tikrųjų, apklausos parodė, jog pritaria mažesniam alkoholio prieinamumui, nes alkoholio vartojimas prie nieko gero nepriveda“, – mano V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad Seimui ketvirtadienį buvo pateiktos Liberalų sąjūdžio frakcijos įregistruotos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis leisti vartoti 15 proc. ir silpnesnį alkoholį nuo 18 metų bei leisti alkoholį parduotuvėse įsigyti visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 22 val.

Pateikimo stadijoje už balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 35, o susilaikė – 16.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)