V. Zelianka prašė atleisti jį iš teisėjo pareigų savo noru.

Po balsavimo Teisėjų taryboje prezidentas Gitanas Nausėda kreipsis dėl V. Zeliankos atleidimo į Seimą.

Teisėjas tarybos posėdyje teigė, kad priežastys, nulėmusios tokį sprendimą, yra asmeninės, rašoma Nacionalinės teismų administracijos pranešime.

Tačiau kartu teisėjas pabrėžė, kad atsistatydinti jį paskatino ir požiūris į teisėjo profesiją.

„Teisėjo pareigoms tinkamai atlikti reikalingas teisėjo nepriklausomumas, jo neatsiejama dalis yra asmens, vykdančio pareigas, orumas, o orumą objektyviai žeidžia požiūris į teisėjo vaidmenį demokratinėje visuomenėje“, – sakė jis.

51-ių V. Zelianka teisėju dirbo daugiau nei 21 metus. Lietuvos apeliaciniame teisme, Civilinių bylų skyriuje, jis dirbo nuo 2019 metų.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė, apgailestaudama dėl iš teismų bendruomenės pasitraukti panorusio kolegos, pripažino, kad nėra lengva spręsti dėl aukščiausios profesinės kvalifikacijos teisėjo atleidimo iš pareigų, net ir jam pačiam prašant.

„Atėjo laikas galvoti ir kalbėti ne tik apie tai, kaip pritraukti į teismus geriausius teisininkus, bet ir apie tai, kaip išsaugoti kompetentingus ir sąžiningus teisėjus, – teigė S. Rudėnaitė.

Ji mano, kad teisėjo darbas nuvertintas finansine prasme – gaunami atlyginimai neatitinka teisėjui tenkančios atsakomybės ir jo veiklos svarbos visuomenei, be to, nėra jokių galimybių konkuruoti atlyginimais su privačiu sektoriumi ir net kai kurių kitų pareigybių finansavimu valstybės sektoriuje.

„Šios dienos situacija skatina jau ne tik diskutuoti apie teisėjų atrankų objektyvumą, bet ir spręsti šias problemas“, – sako S. Rudėnaitė.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)