„Aš tikrai nenorėčiau lįsti į partijos virtuvę, kadangi nesu bendruomenės narys, nesu partijos narys. Bet manau, kad viską labai tiksliai ir labai aiškiai savo socialinėje paskyroje išsakė partijoje narystę sustabdęs pagal reikalavimus mūsų deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime teigė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad eurokomisaras V. Sinkevičius sukritikavo LVŽS tarybos sprendimą dėl T. Tomilinio pašalinimo iš partinių pareigų. V. Sinkevičius akcentavo, kad T.Tomilinas yra politikas su stuburu, o ne prisitaikėlis „politikautojas“, todėl, pasak jo, tai kažkam partijoje tapo problema.

„Partijos sprendimų priėmėjams mąstančių nereikia. Vienas iš labiausiai LVŽS bei jos žmonėmis tikinčių partijos narių Tomas Tomilinas atribojamas nuo partijos valdymo, nes per dažnai reiškia kitokią nuomonę, nei priimtina siauram valdančių asmenų rateliui“, – savo feisbuko paskyroje rašė V. Sinkevičius.

„Jiems nereikia žmogaus, kuris turi vertybes, įsitikinimus, kuris tarnauja ne ambicijoms, o žmonėms“, – taip pat teigė jis.

Trečiadienį Vilniuje vykstančio LVŽS tarybos posėdžio metu partijos skyriai bei LVŽS šešėlinio Ministrų Kabineto nariai iškėlė klausimą dėl LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS frakcijos seniūnės Seime pavaduotojo T. Tomilino elgesio išduodant LVŽS vertybines nuostatas bei nevykdant LVŽS įsipareigojimų rinkėjams.

LVŽS tarybos narių siūlymu buvo priimtas sprendimas atšaukti T. Tomiliną iš LVŽS šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų. LVŽS frakcijai Seime rekomenduota spręsti jo galimybės toliau eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas klausimą. Taip pat priimtas sprendimas siūlyti T. Tomilinui pačiam atsistatydinti iš einamų LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS valdybos nario pareigų.