Pagrindas – LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 straipsnio 2 dalis:

14 straipsnis. Draudimas teikti sveikatos priežiūros paslaugas be paciento sutikimo

2. Nepilnamečiam pacientui iki 16 metų sveikatos priežiūra teikiama tik su jo atstovų sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo atvejus. Sveikatos priežiūros specialistai visais atvejais turi parinkti tokius diagnostikos ir gydymo metodus, kurie labiausiai atitiktų nepilnamečio interesus, atsižvelgdami pirmiausia į nepilnamečio, taip pat į jo atstovų valią. Jeigu yra nesutarimų tarp paciento iki 16 metų ir jo atstovų, diagnostikos ir gydymo metodus parenka gydytojų konsiliumas, atsižvelgdamas į nepilnamečio interesus.

Nuo pirmadienio Lietuvoje „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso pradedami skiepyti 12–15 metų vaikai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

„Siekdami apsaugoti vaikų sveikatą ir mažinti viruso cirkuliaciją populiacijoje, Lietuva šiandien pradeda vaikų nuo 12 metų skiepijimą“, – pirmadienį pranešė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pasak jos, registruotis skiepui paaugliai gali jau nuo pirmadienio: tai jie gali padaryti patys arba juos užregistruoti gali artimieji.

„Į vakcinacijos centrą vaikas turėtų atvykti su vienu tėvų ar globėjų – tai reiškia tėvų sutikimą skiepyti vaiką“, – sakė SAM kanclerė.

Ministerijos duomenimis, šio amžiaus grupėje persirgusiųjų COVID-19 yra apie 4 procentai. Paaugliai raginami skiepytis, nes tai itin svarbu, kad moksleiviai galėtų saugiai grįžti į mokyklas rudenį.

Vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė-alergologė Indrė Plėštytė-Būtienė per spaudos konferenciją sakė besidžiaugianti, kad pagaliau pasiskiepyti galės ir paaugliai.

„Tikrai laukėme šio patvirtinimo. Susidariusi nuomonė, kad vaikai beveik neserga COVID-19 infekcija, bet aš sakyčiau, pakeiskime šitą sakinį: vaikai serga covidine infekcija, tik serga rečiau ir kitaip, bet vis tiek serga. Todėl apsaugoti savo vaikus mes privalome“, – kalbėjo ji.

„Tikrai neabejodama patarsiu visiems skiepytis ir pati skiepysiu vaikus, todėl, kad tikrai svarbu mano vaikų sveikata ir mano pacientų sveikata“, – teigė gydytoja.

Pasak I. Plėštytės-Būtienės, paauglius paskiepyti yra svarbu tiek todėl, kad jie galėtų grįžti į mokyklas, tiek tam, kad pavyktų suformuoti masinį imunitetą.

„Be vaikų pasiekti 70 proc. imunizaciją, ligą sustabdyti, užkirsti kelią mutacijoms beveik neįmanoma“, – sakė ji.

Pasak medikės, šiuo metu vakcinos efektyvumas paaugliams siekia beveik 100 procentų. Ji ragino žmones nesibaiminti mitų dėl šalutinių reakcijų, kurių paaugliams neva gali turėti vakcina, ir nepamiršti, kad koronavirusas jiems gali turėti labai realių ir sunkių pasekmių.

Lietuvoje iki šiol skiepytis galėjo visi vyresni nei 16 metų gyventojai.

Ministerijos kanclerės teigimu, paauglių, kaip ir kitų gyventojų amžiaus grupėse, tikimasi paskiepyti apie 70 procentų.

Vaikus nuo dvylikos metų jau skiepija Italija, Vokietija ir kitos valstybės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)