Duomenų mokslininkas teigė, jog jei jau pasiskiepijo visi norintys – ruduo bus sunkus.

„Atvejai krenta sėkmingai, bet pasirodė pirmieji ženklai, kad vakcinacijos tempai irgi sulėtėjo. Nors tiekimas „Pfizer“ vakcina (kitas jau galima ir ignoruoti) nesumažėjo, bet lyginant šią ir praeitą savaites matosi labai aiškus pirmos dozės sunaudojimo kritimas.

Jeigu tai reiškia, kad per pirmą birželio savaitę jau susiskiepijo visi norintys, tai čia labai blogas ženklas. Ruduo bus tada sunkus. Tikėkimės, kad bus daugiau komunikacijos ir daugiau raginimo skiepytis iš LRV ir SAM, nes tikrai ne visiems ta vakcinų nauda aiški“, – tikėjosi duomenų mokslininkas.

Jis rašė, kad krentant atvejų skaičiams, gyventojams gali kilti klausimas – o kam dar iš viso skiepytis.

„Išsilaikius tokiom tendencijom į rudenį galima įžengti su labai prastais vakcinavimo rodikliais, kas nieko gero nežada“, – feisbuke rašė duomenų mokslininkas.

Jis, visgi, tikėjosi, kad kitą savaitę vakcinavimas jau atsigaus.

Žada naudoti papildomas priemones

Kaip penktadienį BNS sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus, matomas vakcinacijos sulėtėjimas.

„Matome ženklų skiepijimo sulėtėjimą. (...) Praėjusią savaitę turėjome piką, daugiausia buvo paskiepyta asmenų, o šią savaitę iš esmės skiepijame labai mažai“, – sakė jis.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio mažiausiai viena doze paskiepyta apie 99 tūkst. žmonių, praėjusią savaitę buvo maždaug 126 tūkst. pasiskiepijusiųjų.

„Jei lyginsime ketvirtadienį su praėjusios savaitės ketvirtadieniu, tai praėjusį ketvirtadienį paskiepijome 20 tūkst. žmonių pirma vakcinos doze, o vakar – vos 9 tūkst. žmonių“, – kalbėjo SAM atstovas.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Jo teigimu, skiepijimo tempai sulėtėjo, nes „tiesiog žmonės nesiregistruoja“.

„Tie, kurie norėjo gauti vakciną, ją gavo, dabar laukia sunkiausia dalis – įtikinti tuos, kurie dvejoja, – sakė L. Galkus. – Turbūt jiems nėra priimtina nei išankstinė registracija, nei kiti būdai, tai galvojame, kaip galima būtų juos paskatinti kitais motyvatoriais.“

Ministerijos atstovas sakė kol kas negalintis įvardyti konkrečių priemonių, kol dėl jų nėra priimtas galutinis sprendimas, tačiau pabrėžė, kad jos yra susijusios su aktyvesne komunikacija, šeimos gydytojų įtraukimu, netiesioginio skatinimo būdais, gyvomis eilėmis.

„Matėme šią savaitę situaciją Kazlų Rūdoje, kai tik atvyko Nacionalinio kraujo centro atstovai, buvo rekordinis paskiepytų gyventojų skaičius toje savivaldybėje“, – teigė L. Galkus.

Gyvoje eilėje Kazlų Rūdoje gyventojai skiepyti trečiadienį. Šią dieną savivaldybėje paskiepyti 236 žmonės – daugiausiai per visą vakcinacijos laikotarpį.

Iš viso Lietuvoje mažiausiai viena doze paskiepyta 1,15 mln. (41,3 proc.) gyventojų.